U příležitosti oslav 65. výročí přichystalo vedení oddílu bohatý program v rámci nedělního utkání s Prostějovem (vystoupení zpěváka Davida Deyla, Basta Cheerleaders či taneční skupiny Marverci, soutěže) a ve středu proběhlo setkání představitelů a bývalých i nynějších hráčů či trenérů klubu s novináři.
„V Ústí jsem působil dlouho, dělal jsem trenéra a hrál jsem za béčko. Vzpomínám na tu dobu rád, vždycky tady byla bezvadná parta,“ řekla jedna z nejvýznamnějších osobností klubu Zbyněk Pacl.

Ten přítomným povyprávěl několik veselých příhod ze svého působení v klubu a vzpomněl si i na období, kdy v Ústí zářili Rusové Lebeděv a Kropačev. „Co ten předváděl ve spolupráci s Dominikem Feštrem, bylo neuvěřitelné.“

Právě v roce, kdy oddíl slaví významné jubileum, se ústecký basketbal vrátil do nejvyšší soutěže. A nevede si v ní vůbec špatně. „Před sezonou jsme tým posílili a s tím přišla i kvalita. Nejsme sice žádní favorité soutěže, ale ani se necítíme jako otloukánci. Nacházíme se v patrech, ve kterých bychom se nacházet měli a v soutěži nejsme do počtu. Naší metou je účast v play off a věřím, že na její dosažení máme,“ nechal se slyšet trenér Ústečanů Roman Bednář.

Podobný názor zastává i pivot Tomáš Hrubý, který letos v kádru Ústí odstartoval již svou třetí štaci. „Musím říct, že jsem mile překvapený tím, jak vysoko hrajeme. Podle mě je to tím, že máme v týmu věc, která se nedá koupit a to absolutní pohodu. To je základní stavení kámen všeho. Když přivedete šest cizinců a oni si nesednou v šatně, může se trenér roztrhnout a stejně s tím nic neudělá. U nás je ale skvělá parta,“ přiznává.

Pohodu v týmu navíc dokresluje i stabilní ekonomická situace. „Před sezonou jsme chtěli navýšit rozpočet o tři až čtyři miliony korun a to se nám povedlo, za což patří velký dík našim partnerům. Rozpočet včetně mládeže nepřesáhne deset milionů, takže si nemůžeme nijak vyskakovat, na druhou stranu ale nikomu nic nedlužíme a to je nejdůležitější,“ uzavřel předseda klubu Tomáš Jelínek.