Jinak řečeno: Dukla Liberec na vlastní palubovce porazila regionálního rivala SKV Ústí nad Labem 3:1 na sety.

Podle postavení v tabulce a zároveň vzhledem k ekonomické krizi v klubu bylo Ústí nad Labem v severočeském derby jednoznačným outsiderem… Přesto v prvním setu tahala favorizovaná Dukla za kratší konec a za 21 minut podlehla 21:25.

„Byli jsme nuloví na servisu, nedodrželi jsme taktické pokyny. Takhle nemůžeme hrát proti nikomu. Jestli si někdo myslí, že jsme soupeře podcenili, tak já ne. Rozhodně jsme to nechtěli,“ řeklo po první sadě liberecké libero Jan Jeslínek.

Od druhé sady se už hrálo podle očekávaného scénáře.

Dukla se zvedla a dostala na koně díky výrazně zlepšenému bloku a po vyhrané sadě 25:19 srovnala za 24 minut krok. „Do derby jsme dali srdíčko,“ přesto uvedl hrající hostující asistent Milan Bican, jenž po zranění ramena opět nastoupil na nahrávce a blýskl se parádními akcemi.

Třetí sada ještě začala ve znamení ústecké snahy, avšak zejména díky agilním Pešlovi a Hýskému Dukla převzala otěže nad zápasem a třetí set opět vyhrála za 24 minut 25:19. „Špatně útočíme,“ procedil nazlobený ústecký univerzál Filip Kramár.

Liberec v závěrečném dějství prokázal větší zkušenost a zápas díky ní dovedl do vítězného konce. Jen pro přesnost, čtvrtý set vyhrál po vyrovnaném průběhu 25:21.

Liberec – Ústí n. L. 3:1

Sety: -21, 19, 19, 21. Rozhodčí: Rychlík, Krtička. Čas: 93 minut. Diváků: 400.

Dukla Liberec: Vodvárka, Řezníček, Pešl, Piovarči, Hýský, Beer, libero Jeslínek.

SKV Ústí n. L.: Mooz, Dvořák, Alfonso, Mach, Moník, Kramár, libero Kopáček. Střídali: Bican, Pěkný, Jůna.