Předkládaná sumarizace není v žádném případě materiálem, který má ovlivnit jejich názor, pouze si klade za cíl připomenout některé sportovní výkony dosažené sportovci Ústecka v roce 2011.

V Ústeckém deníku vycházejí hlasovací kupony, po jejichž vyplnění a zaslání na adresu sportovní redakce (Klíšská 25, Ústí n. L., 400 01) se budou čtenáři podílet na konečných výsledcích šestice vyhlašovaných kategorií. Tímto upozorňujeme čtenáře, že kopie hlasovacích lístků jsou neplatné!
Odtajnění výsledků proběhne na slavnostním večeru 17. ledna 2012 v Národním domě v Ústí nad Labem.

JEDNOTLIVCI DOSPĚLÍ

Zdeněk Chládek – box, SKP Sever. Mistr České republiky ve váze do 64 kg, 9. místo na MS seniorů v Baku, 1. místo na Grand Prix Ústí, 2. místo na mezinárodním turnaji v Jerevanu, 2. místo na Memoriálu Laszlo Pappa v Maďarsku, účastník německé Bundesligy, opora extraligového oddílu SKP Sever Ústí.

Robin Hanzl – hokej, HC Slovan Ústečtí Lvi. Mladý útočník byl v loňské sezoně největším tahounem Lvů v honbě za vítězstvím v 1. lize. Nyní hostuje v extraligovém Litvínově.

Martina Daňková – plavání, Chemička Ústí. Mladá plavkyně vybojovala 3. místo na MČR 50 m prsa a 6. místo na MČR 100 m prsa.

Milan Moník – volejbal, SKV Ústí. Opora extraligového týmu, která svými výkony pomohla Ústečanům do play off nejvyšší soutěže a dokonce se zúčastnila světové univerziády v Číně.

Miroslav Růžička – hokejbal, Elba DDM Ústí. Opora zadních řad extraligového týmu. Na mistrovství světa na Slovensku vybojoval s českou reprezentací zlato.

Jan Martykán – fotbal, FK Ústí. Tým po sestupu z nejvyšší soutěže s přehledem vede druhou ligu se šestibodovým náskokem. Tvůrce hry Martykán k tomu přispěl šesticí vstřelených branek.

Lenka Pavlovská – veslování, Chemička Ústí. Mistryně ČR (párová čtyřka).

Petr Bartůněk – plavání, Chemička Ústí. Trojnásobný mistr České republiky na tratích 50, 100 a 200 metrů prsa. Na mistrovství světa obsadil 15. místo na 50 m prsa, zúčastnil se i mistrovství Evropy v krátkém bazénu, je členem reprezentace ČR.

Zuzana Hofmannová – horolezectví, Hudy Sport. Společně s Olgou Novákovou se staly prvními Češkami, které dosáhly vrcholu Spantik – Nanga Parbat (7027 metrů).

Thaddus McFadden – basketbal, Sluneta Ústí. Opora mužstva, které se vrátilo do nejvyšší Mattoni NBL.

Pavlína Janečková – házená, Spartak Ústí. Kapitánka týmu, který bojuje na špici tabulky druhé ligy, nejlepší střelkyně soutěže.

Jakub Seibert – stolní tenis, Slavoj Severotuk Ústí. Věkem ještě junior je oporou ústeckého týmu mužů v 1. lize.

Tomáš Pavlíček – karate, SKR Sport Union. Mistr světa WKC dospělých v kumite do 78 kg, třetí na MČR v kumite do 75 kg.
KOLEKTIVY DOSPĚLÍ

FK Ústí – fotbal. Tým trenéra Svatopluka Habance si po dlouhých 51 letech zahrál v nejvyšší soutěži. Tu se mu sice udržet nepodařilo, po podzimní části však fotbalisté vedou 2. ligu a jsou na nejlepší cestě k návratu mezi elitu.

HC Slovan Ústečtí Lvi – hokej. Lvi v loňské sezoně ovládli 1. ligu a probojovali se až do baráže o extraligu, kde nakonec těsně podlehli Mladé Boleslavi 3:4 na zápasy. Letos zatím suverénně kralují prvoligové soutěži.

Elba DDM Ústí – hokejbal
. Ústečtí hokejbalisté dotáhli své loňské snažení až do finále extraligy, kde nestačili na celek Kladna. V letošní sezoně se parta trenéra Patrika Cermana drží na pozicích zajišťujících postup do play off.

SKV Ústí – volejbal
. Hráči SKV v minulé sezoně postoupili do čtvrtfinále play off, kde potrápili pozdějšího extraligového vítěze z Českých Budějovic. I letos mají našlápnuto na účast ve vyřazovací fázi nejvyšší soutěže.

SKP Sever – box. Ústečtí boxeři v loňské sezoně obsadili konečnou 4. příčku v extraligové soutěži.

Sluneta Ústí – basketbal. Severočeši se loni probojovali do semifinále prvoligové soutěže, kde po boji podlehli Jindřichovu Hradci. Díky rozšíření Mattoni NBL ale od letošní sezony hrají opět nejvyšší soutěž, ve které bojují o účast v play off.

Spartak Ústí – házená. Ženy Spartaku vybojovaly v loňské sezoně senzační 2. místo ve druholigové soutěži a letos ve stejné soutěži bojují o přední pozice v tabulce.

BK Skřivánek Ústí – basketbal. Hráčky Skřivánku loni dotáhly své snažení až do finále play off druhé ligy a letos stejnou soutěž zatím bez ztráty bodu vedou.
JEDNOTLIVCI MLÁDEŽ

Jan Procházka – volejbal, SKV Ústí. Opora juniorského týmu v 1. lize, člen extraligového A týmu mužů.

Ondřej Havlíček – hokej, HC Slovan Ústečtí Lvi. Věkem ještě junior nastupuje k zápasům 1. ligy mužů. Nyní hostuje v Třebíči a formou střídavých startů nastupuje i v extraligové Plzni. Dokázal se prosadit i do juniorské reprezentace České republiky.

Viktor Agateljan – box, SKP Sever. Mistr ČR seniorů, stříbrný na MČR juniorů. Účastník ME juniorů v Irsku, vybojoval 2. místo na Memoriálu V. Pozniaka v Litvě, 2. místo na turnaji na Ukrajině a 1. místo na Memoriálu Karla Janeby v Havířově.

Josef Nehněvajsa – plavání, MPK Ústí. Český juniorský reprezentant, člen sportovního centra mládeže Čechy, mistr ČR dorostu na trati 200 m prsa, dvakrát druhé místo 50 a 100 m prsa, 3. místo na letním MČR seniorů na 200 m prsa. 1. místo na 200 m prsa v mezistátním utkání ČR – Polsko – Slovensko. Reprezentoval ČR na letní evropské olympiádě v Turecku.

Samir Al–Eraidi – fotbal
, FK Ústí. Opora dorosteneckého týmu U19 v České lize.

Lucie Pilařová – badminton, Chemička Ústí. Vítězka mezinárodního MČR juniorů, 3. místo na MČR do 19 let, 3. místo na MČR dospělých – všechna umístění ve čtyřhře.

Vilém Kukačka – rychlostní kanoistika, Chemička Ústí. Šestinásobný mistr České republiky (3 x K1, 3 x K2).

Adam Liška – plavání, Chemička Ústí. Na dorosteneckém MČR vybojoval 2. místo, 3. místo a 2× 4. místo.

Roman Vrábel – hokejbal, Elba DDM Ústí. Nejproduktivnější hráč mladšího dorostu, šestý v kanadském bodování extraligy. Velký talent ústeckého hokejbalu.

Pavel Fišer – lyžování, Ski klub Telnice. Starší žák vybojoval 3. místo v Super G na přeboru České republiky.

Nikola Vápeníková – judo, Vyhlídka Ústí. Stříbrná na MČR juniorek do 48 kg, čtvrtá na MČR dorostenek do 48 kg.

Jaroslav Novák – atletika, AC Ústí. Dvojnásobný mistr České republiky ve skoku do dálky v kategorii žactva v hale i na dráze, reprezentant ČR.

Tomáš Polansky – stolní tenis, Slavoj Severotuk Ústí. Trojnásobný vítěz mistrovství České republiky ml. žáků ve dvouhře, čtyřhře i mixu.

Adéla Lehečková – karate, SK Kamura–ryu shotokan. Mistryně ČR v kumite juniorek do 53 kg, vítězka GP Ústí, 2. místo na GP Northbohemia, 3. místo na World Cupu v H. Králové. Členka mládežnické reprezentace ČR v kumite.

Markéta Dvořáková – atletika, USK VŠEM Ústí. Dvojnásobná mistryně České republiky ve skoku o tyči v hale i na dráze.

Šimon Branda – karate, Karate klub Ústí. Mistr ČR organizace FSKA v kata juniorů, 3. místo na MČR ČSKe.

Petr Podrábský – karate, SKR Sport Union. Trojnásobný mistr ČR (kumite ml. žáků do 30 kg, kata ml. žáků, modelové situace žáků), 3. místo na MČR v kata ml. žáků, stříbrný na mezinárodní VC Ostravy.
Zdroj: Youtube
KOLEKTIVY MLÁDEŽ

SKV Ústí – Patrik Kučera, Vojtěch Dostál, beachvolejbal. Na MČR v plážovém volejbalu do 18 let vybojovali senzační třetí místo.

HC Slovan Ústečtí Lvi – mladší dorost. V loňské sezoně obsadili mladí hokejisté 5. příčku v extralize, letos zatím bojují o účast v play off.

FK Ústí U12 – fotbal. Vítěz krajského přeboru, který slavil i úspěchy na mezinárodních turnajích. V současné době je tým na druhém místě v České lize žáků.

Elba DDM Ústí – hokejbal, mladší dorost. V letošní sezoně dotáhli své snažení až do čtvrtfinále play off, letos patří mladým hokejbalistům zatím 2. příčka v tabulce extraligy.

Chemička Ústí – veslování. Čtyřka s kormidelníkem (Malíková, Šosvaldová, Srnková) vybojovala 2. místo na MČR.

Aerobic Junior club I. Mrňákové – sportovní aerobik. Družstvo dívek ve složení Samešová, Poulová, Cermanová vybojovalo stříbrné medaile na mistrovství světa i na mistrovství Evropy a rovněž 2. místo na MČR.

SK Kamura–ryu shotokan – karate
. Družstvo ve složení Tereščuk, Lipčák a Loubal se stalo vicemistry České republiky v kumite družstev.

FK ČL Neštěmice – fotbal. Družstvu staršího dorostu se podařilo jako zástupci ústeckého okresu po dlouhých letech získat titul krajského přeborníka.Městský plavecký klub – plavání. Polohová štafeta na 4×50 metrů ve složení Macková, Fialová, Kernalová a Kašková se stala mistryněmi ČR a vybojovala i 2. místo na MČR mladšího žactva.
HANDICAPOVANÍ

VK Tyflocentra Ústí – veslování. Družstvo veslařů, kteří se pravidelně zúčastňují soutěží, jak na trenažéru, tak na vodě. Z družstva nevidomých skončil Fabián třetí na MČR a druhý v poháru ve veslování na trenažéru a Hofman byl v pohárové soutěži třetí. Z družstva mentálně handicapovaných sportovců byl Benácký druhý na MČR a vyhrál Český pohár, Malý byl třetí na MČR a Šulíček rovněž třetí, ale v Českém poháru.

Aleš Blažek. Na přeboru ČR Bechtěreviků ve stolním tenisu v Děčíně obsadil 3. místo, pětkrát zvítězil na turnajích v bowlingu konaných po celé ČR. Na turnajích v kuželkách obsadil 2× 3. místo.
MASTERS

Lenka Pavlovská – veslování, Chemička Ústí. Na mistrovství ČR kategorie Masters vybojovala 1. místo ve dvojskifu a 1. místo s osmou, 2. místo ve dvojskifu mix.

Ladislav Oros – badminton, Chemička Ústí. Mistr České republiky ve dvouhře obsadil na MS veteránů ve Vancouveru 9. místo ve dvouhře a 5. místo ve čtyřhře.

Jiří Faflík – kulturistika, FC SKP Ústí. Na International Austria Cupu v kat. Masters nad 60 let vybojoval 2. místo, na MČR mužů do 90 kg 8. místo, na MČR v kategorii Masters 6. místo, na Pražském poháru do 90 kg 3. místo.

Bedřich Mráz – rychlostní kanoistika, Chemička Ústí. Vítěz European masters games (maratón), na stejné soutěži vybojoval dvě stříbra a jeden bronz.

Pavel Machač – judo, Vyhlídka Ústí. Vítěz Evropského poháru, vítěz mez. mistrovství Slovenska, vítěz mez. mistrovství ČR, vítěz mez. mistrovství Polska, vítěz mez. mistrovství Rakouska (vše v kategorii do 73 kg).

Jaroslav Hovorka – atletika, AC Ústí. Na Mistrovství světa v Sacramentu v USA obsadil 9. místo ve vrhačském pětiboji v kategorii 65 – 69 let.

Zpracovali Pavel Přibyl a Otakar Gabriel