„Před zápasem nám vypadla ze sestavy blokařka Davidová, tudíž naším cíl bylo utkání důstojně dohrát,“ prohlásil kouč ústeckého Stadionu Zdeněk Vlk.
Domácí hráčky, které naskočily do zápasu bez tréninkové přípravy, vzdorovaly soupeřkám ze Střešovic první dva sety, po kterých byl stav vyrovnaný 1:1. „Dopláceli jsme na nesehranost, holky bojovaly, ale citelně nám ve hře chyběl blok,“ poznamenal Vlk. Slepená sestava už v dalším průběhu utkání nenašla síly a podlehla 1:3 na sety.

„Byla to katastrofa, polepili jsme to, jak to šlo. V odvetě jsme vyhráli první set, který skončil přes třicet bodů. To sebralo zbytky našich sil a od té chvíle měly soupeřky navrch. Poslední set už bylo vidět, že to chtějí mít hráčky za sebou. Družstvo je rozklížené, není v něm nikdo, kdo by pozvedl prapor,“ prohlásil Vlk.

Jeho svěřenkyně nyní čeká téměř měsíční pauza, ve které mají možnost dát se zdravotně dohromady. „Trénovat nebudeme, je to na bázi dobrovolnosti, nic nechceme vypustit, ale chodit na trénink ve čtyřech hráčkách nemá smysl,“ dodal kouč.

Druhý ústecký celek, hráčky Spartaku, porazily dvakrát shodně 3:1 celek Neratovic a udržely se na druhé příčce tabulky druholigové soutěže.

Stadion Ústí – Střešovice B 1:3 (-22, 21, -17, -21) a 1:3 (32, -15, -13, -18).

Stadion: Krausová, Riedlová, Martykánová, Kapičková, Nehalová, Votroubková, Rampousková. Ševcovicová.

Spartak Ústí – Neratovice 3:1 (-25, 19, 22, 15) a 3:1 (20, -22, 20, 12).

Spartak:
Bromová, Ryšková, Kubánková, Výborná, Bláhová, Makovská, Lukšíková, Pánková, Bicanová.