Ústecké Slunetě však zápas 19. kola příliš nevyšel a zejména kvůli nevydařené závěrečné čtvrtině podlehla na domácí palubovce mírně lepšímu USK Praha 81:91. Tento výsledek znamená pro svěřence ústeckého kouče Romana Bednáře už čtvrtou porážku v řadě.

Vysokoškoláci se na severu Čech představili jako srdnatý soupeř a s domácími drželi krok. Ústečtí přesto zápas dobře rozehráli a ještě devět a půl minuty před koncem vedli o pět bodů. Koncovka jim však nevyšla, zejména v propustné defenzivě.

„Upřímně jsem si myslel, že to utkání zvládneme, že po delší době vybojujeme vítězství, což už bychom asi potřebovali. USK ale bylo proti. Rozhodujícím faktorem bylo specifické složení soutěže. Měli jsme problém s tím, že hráči USK Praha dokáží alternovat pozice. S tím jsme měli největší problém. Nebyli jsme schopni dobře bránit a obrovské problémy nám dělala hra jeden na jednoho. Přesto, že jsme šli do poslední čtvrtiny z vedením, tak jsme právě v ní zaváhali v obraně a hosté toho dokázali v závěru velice takticky využít,“ řekl k utkání ústecký trenér Roman Bednář.

Ústí n. L. – USK 81:91

Čtvrtiny: 21:26, 43:46, 71:66.

Nejvíce bodů: McFadden 17, Hrubý 15, Holanda 14, Dollard a Hejl po 12 - Sedmák 27, Hruban 19, Votroubek 16, Šotnar 9. Rozhodčí: Paulík, Vondráček, Znamínko. Trestné hody: 18/16 - 18/14. Fauly: 18:20. Trojky: 7:9. Diváků: 450.

Zpracovali Vlastimil Novotný a Jiří Šlaj