Severočeští hráči však klubu k 65. výročí nedali zrovna hezký dárek, favoritovi na domácí palubovce podlehli jasně 80:117. „Prohráli jsme o 37 bodů, takže jsme to významné jubileum basketbalem neslavili,“ mrzelo rozehrávače Jiřího Holandu.

S Prostějovem jste nakonec vysoko prohráli. Jak zápas hodnotíte?
Na jednu stranu jsme dali 80 bodů, což je hodně, ale dostali jsme jich 117 a to je tragédie. Už v prvním poločase jsme inkasovali téměř 70 bodů, což by se nám nemělo stávat. Soupeř měl neuvěřitelné procento střelby, ale my jsme mu to dovolili naší nedůslednou obranou. Jsem rád, že tu diváci vydrželi do konce a po zápase nám i zatleskali. Za to jim patří opravdu velký dík. Pokud ale chceme pomýšlet na vyšší příčky, tak musíme hlavně v obraně makat mnohem lépe.

První čtvrtina zápasu přitom byla z vaší strany dobrá, prohrávali jste jen o pár bodů. Ve druhé ale jakoby vám ujel vlak…
Už v té první čtvrtině jsme dostali 37 bodů, ale byli jsme ještě plní energie a v útoku jsme se trefili. Hrát ale s Prostějovem čtyřicet minut útočný basket, to se prostě nedá. V nás taková kvalita není a bylo jasné, že procento střelby, které jsme měli v první čtvrtině, jednou odejde. Měli jsme se opírat o obranu, ale ta byla tragická.

Jak moc vás mrzí, že se vám nepodařilo navázat na herně vydařený výkon z Nymburka?
V Nymburce jsme ještě čtyři minuty před koncem hráli vyrovnanou partii, nakonec to skončilo o dvacet bodů. Když se ale podíváte na poslední kolo, tak Nymburk měl problémy i v Opavě, která je v tabulce poslední. Já bych proto náš výkon nijak nepřeceňoval, hráči Nymburka mají neuvěřitelně těžkou sezonu, hrají hned dvě evropské soutěže. Když nastoupí proti Ústí nebo Opavě, je v jejich hlavách soustředění úplně někde jinde, než když hrají proti evropským týmům.

Sezonu máte rozjetou nad očekávání, souhlasíte?
Do sezony jsme šli sice s tím, že jsme nováček sezony, ale věděli jsme, že nějakou kvalitu máme a rozhodně jsme nechtěli být fackovacím panákem na chvostu tabulky. S tím, že jsme vyhráli několik těžkých a důležitých zápasů, roste zodpovědnost. Musíme potvrzovat svou výkonnost. Doufám, že se vrátíme na tu vlnu, na které jsme byli v době, kdy jsme vyhráli čtyři zápasy v řadě. Snad začneme zase hrát stejný basket a zase budeme vyhrávat.

Před sezonou se mluvilo o tom, že chcete postoupit do play off. Máte pořád stejné ambice?
Letos je liga hrozně vyrovnaná, jedna či dvě výhry mohou hodně zamíchat pořadím týmů v tabulce. Play off je pořád reálné a kdybychom šli do sezony s tím, že ho hrát nechceme, tak bychom to mohli zabalit hned na začátku. Chceme ho hrát a uděláme pro to maximum.