A přestože vedla po první půli o osm branek, nakonec se oba soupeři o body podělili po remíze 30:30.

„Začátek nám vyšel perfektně, fungovala spolupráce Srba – Vrběcký a brankář Jakub znovu předváděl neuvěřitelné zákroky. Starosti nám dělal pouze střelec Půta, který nakonec dokázal nastřílet deset branek. V poločase jsme vedli o osm gólů,“ pochvaluje si výkon svých svěřenců v první půli trenér Chemičky Tomáš Velek a pokračuje:

„Ve druhé půli však Praha začala výborně bránit a náš náskok se tenčil. V 15. minutě druhé půlky se nám zranil Kabát, a tak jsem nemohl nechat odpočinout klíčové hráče Srbu s Vrběckým. Z těchto důvodů jsem s bodem spokojen. Pochvalu kromě výše jmenovaných zaslouží i křídla Uller a Hladík.“

Po polovině soutěže zůstal v čele tabulky pražský oddíl, který nasbíral 19 bodů, celky Jablonce a Kolína mají na kontě o dva body méně a čtvrtá příčka patří ústecké Chemičce, která má na kontě 15 bodů a tříbodový náskok před dvojicí, kterou tvoří pražská Slavie a Pardubice.

Z trojice zástupců regionu je na tom Chemička nejlépe, zbývající celky obsadily poslední dvě příčky tabulky. Žatec získal šest bodů a poslední Most se ještě z bodového zisku neradoval.

„Kluci dostali přes vánoční svátky volno, do Nového roku mají individuální trénink a potom přijde na řadu nepopulární vážení po svátcích,“ tvrdí kouč Velek. Odvetná část soutěže začíná na konci února roku 2012 a Chemička zahájí domácím zápasem s celkem Vršovic, se kterým v úvodu soutěže vyhrála v jeho hale 25:20.

Chemičce se na podzim dařilo v domácím prostředí, kde dokázala z pětice duelů čtyřikrát vyhrát a jednou remizovat s vedoucím celkem tabulky. Venku hrála Chemička šestkrát s vyrovnanou bilancí. Třikrát prohrála a třikrát dokázala zvítězit.

V soutěži střelců kraluje po jedenácti odehraných kolech pořadí Richard Skalický z Pardubic, který nastřílel 88 branek, druhý je David Kubíček z Bělé pod Bezdězem a na dalších místech jsou hráči ústecké Chemičky.

Kanonýři Ondřej Vrběcký a Vojtěch Srba dokázali oba nastřílet shodně 68 branek. V dalším pořadí střelců Chemičky je Kamil Nieves (44 branek), Jiří Novák (34), Michal Házl, (25) a dvacet tref má na kontě ještě Zdeněk Kabát.

Chemička Ústí – SK Praha 4 30:30 (20:12). Sestava Chemičky: Jakub, Biskup – Vrběcký 7, Pihera, Házl 4, Hladík 2, Nieves 2, Konárik, Uller 2, Srba 6, Kabát 1, Bůžek, Novák 6. Zahosty nejvíce: Půta 10, Stůj 5, Farář 4. Rozhodčí: Hart – Pešek.