Za čtyřicet minut tvrdé práce zaznamenal patnáct bodů a přidal sedm doskoků. Jenže na vysokoškoláky to ani na podruhé nestačilo a tým ze severních Čech tak prodloužil čekání na výhru, která trvá třetí zápas.

Jak hodnotíte střetnutí, ve kterém jste po boji podlehli USK Praha?
Jednoznačně zklamání, šli jsme do toho s tím, že jsme chtěli vyhrát. Víme, že USK mají dobrou sezonu, tak jsme se na ně připravovali. Nechci se vůbec vymlouvat, ale netrénovali jsme kompletní, byla to nějaká chřipka. Do takového zápasu se musí jít na bomby, jsou před námi vánoční svátky.

Kdy se utkání podle vás zlomilo?
Celek USK nás přehrál v poslední čtvrtině, musím se z toho všeho poučit a jít dál. Čekají další zápasy.

Přitom jsme ještě před vstupem do posledního dějství vedli..
Měli jsme to dobře rozehrané, ale USK hrají jednoduchý basket stylem vnik a výhoz a umí potrestat chyby. Jsou schopni při hře jeden na jednoho vyhodit míč, znají se a nesobčí, stále hledají toho volného hráče a z dálky se trefují, tím jsou známí.

Co ta porážka může znamenat?
Já bych se v tom nepiplal, jeto pro nás poučení. Příště hrajeme v Pardubicích, kde určitě nebudeme v pozici favoritů a můžeme jenom překvapit. Musíme se soustředit na zápasy, které můžeme vyhrát. Bohužel se to nepovedlo, ale co se dá dělat, jdeme dál.

Nehrála americká posila Joshua Dollard. Proč?
Měl zdravotní problémy, bolelo ho rameno, tři dny netrénoval, k tomu se přidala viróza. Trenér se rozhodl, že ho tam prostě nedá, protože byl zdecimovaný. Byl na třicet až čtyřicet procentech své výkonnosti.

Vás žádné omezení nesužovalo?
Ne, já jsem mohl hrát naplno, já jsem robot (smích). Nechci to zlehčovat, zklamání to je, ale bylo to těžké utkání, pár se nám jich podařilo vyhrát, v několika jsme prohráli. Sezona je ještě dlouhá, zápasů je mraky.

Bouřka v kabině ústeckého celku tedy nejspíše nebude…
Spíš se z toho musíme poučit, od nás se nečekají žádné zázraky. V dosavadním průběhu jsme vyhráli šest zápasů, to je milé překvapení, ale tím jsme si na sebe ušili bič, lidé už jsou v očekávání, že bychom měli vyhrávat.

To vám zatím nesedí?
Čím více tým vyhrává, tím je větší favorit a lidé pak ty výsledky očekávají. S takovou rolí mi ještě neumíme pracovat. Do budoucna to chceme změnit.

Čekají vás ještě dvě utkáno do konce roku..
První v Pardubicích a pak v Ostravě, která předvádí dobrý basket, ale jak už jsem řekl dříve, my jedeme zápas od zápasu. V soutěži prostě není slabých týmů a určitě tam jedeme vyhrát.