Klub se jednak zmítá v ekonomické krizi, navíc se mu přestalo dařit rovněž na poli sportovním.

„Nemůžeme se vymlouvat, že nemáme peníze. Já se tedy vymlouvat rozhodně nebudu. O naší špatné ekonomické kondici se mluví pořád dokola, navíc víme, že se o ni stále intenzivně jedná. My musíme hlavně hrát a začít hrát jinak!“ burcuje svůj tým, který po sérii nezdarů klesl na šesté místo tabulky, zkušený trenér Miroslav Malán.

Proč se tedy, trenére, přestalo výsledkově dařit?
Záleží, jak se k současné situaci každý z nás postaví. Například při posledním pondělním zápase s Ostravou se mi dokonce v prvních dvou setech zdálo, že snad ani vyhrát nechceme. Takhle se hrát opravdu nedá a v tom smyslu budu taky kritický směrem k hráčům.

Ostravě jste i podruhé v sezoně podlehli 0:3 (-22, -23, -23) na sety. Podle výsledku jste proti vicemistrovi, který venku podává opakovaně skvělé výkony a v tabulce je třetí, nesehráli úplně špatný zápas…
Podle výsledku možná ne, ale to utkání se nám opravdu nepovedlo, nelíbilo se mi. Měli jsme špatný servis a na to, že jsme při něm ani neriskovali, jsme až příliš kazili. Soupeře jsme prostě nezatlačili a jemu stačil jen průměrný výkon k tomu, aby tady vyhrál. Zvládl to i bez smečaře Aleše Správky, který naskočil až do třetího setu.

Ve třetí sadě se už zdálo, že jde váš výkon trochu nahoru, souhlasíte?
Ano, bylo to lepší. Pak nás ale díky Sobotkovi zatlačili na servisu a zvládli i tu třetí koncovku…

Černá série…
- Ústí n. L. - Ostrava 0:3 (-22,-23,-23)
- Liberec – Ústí n. L. 3:1 (-21,19,19,21)
- Ústí n. L. - ČZU Praha 1:3 (-21,27,-17,-22)
- Budějovice -Ústí n. L. 3:0 (16,18,23)