Velký střelecký koncert předvedli basketbalisté Slávie v duelu s posledním celkem tabulky. O vítězi bylo rozhodnuto už po dvaceti minutách a jedinou hádankou bylo, kolik bodů se domácím podaří nastřílet. Utkání nakonec skončilo 105:69 pro ústecký celek.

„Až na první čtvrtinu, kdy jsme hořeli v obraně, mělo pro nás utkání pozitivní průběh,“ nastínil rozehrávač USK Slávie Vítek Beneš.

Slávie se mohla spolehnout na přesné střely oceněné třemi body. „Padlo nám spoustu střel z dálky, takže i z pohledu střelby se nám to povedlo. Ke konci už bylo trochu těžší udržet koncentraci a proto nebyl rozdíl ve skóre ještě vyšší,“ prozradil Beneš.

Radost mohli mít hráči vedoucího celku i z klopýtnutí městského rivala, rezervního celku Slunety. „Bylo to pro nás příjemné překvapení, ale my sami jsme doma poznali, že Varnsdorf není jednoduchý soupeř. Příští zápas si jedeme do Litoměřic pro výhru,“ uzavřel povídání Beneš.

Rezervu Slunety čekalo na půdě Varnsdorfu nemilé uvítání. S černým koněm soutěže vedli Ústečané ještě v poločase rozdílem pěti bodů. Po změně stran však domácí i zásluhou trestných hodů vývoj otočili a zvítězili 82:71.

„Chyběli nám Bína pro pracovní povinnosti a Malatinec kvůli zranění kolene, ale zápas se nám nevydařil,“ přiznal po třetí porážce v sezoně trenér Tomáš Jelínek.

Přitom první poločas se slovem nevydařený označit nedá. „Světlým momentem z naší strany byla druhá čtvrtina, kdy jsme soupeře zatlačili aktivní obranou a díky tomu jsme v poločase vedli o pět bodů,“ prohlásil Jelínek.

Ale střelecké trápení tím neskončilo. „Zónová obrana nám sice pro vytvoření střelecké pozice nedělala až tak velké problémy, ale neúspěšná střelba ze střední a dlouhé vzdálenosti byla hlavním důvodem porážky,“ přiznal zklamaný kouč Jelínek.

Přesto lodivod čtvrtého týmu Severočeské ligy nehází flintu do žita. „Věříme, že tento nezdar bude pro nás impulsem do dalších utkání. To další odehrajeme doma 28. ledna proti BNK Most,“ dodal.