„Trápí nás marodka, nedaly jsme dohromady ani šest zdravých háček. Čeká nás kontumace a pokuta,“ přiznala smutně kapitánka týmu Kateřina Martykánová.

Druhý ústecký zástupce, celek Spartaku, se naopak veze na vlně euforie. Po Chodovu si hráčky vyšláply i na Mělník, na jehož palubovce zvítězily dvakrát 3:0.

„Ale jednoduché to rozhodně nebylo. Přestože je Mělník nováčkem soutěže, má velmi vysoké ambice a na začátku na nás jeho hráčky vlétly,“ přiznává hrající trenérka Spartaku Marcela Bromová.

Její tým si po vlažném úvodu vzal oddechový čas a pak začal hrát. „Přišel naprostý koncert v obraně. Předváděly jsme fantastické zákroky v poli a soupeřky nemohly složit žádný míč. Nám se naopak v útoku začalo dařit,“ pochvalovala si trenérka.

Spartak přesto ve druhém setu znovu prohrával. „To jsem ještě nezažila. Prohrávaly jsme 13:22 a přesto jsme set dotáhly do vítězného konce. To byl zlomový okamžik zápasu,“ uvědomuje si.

I v odvětě hrál Mělník ambiciózně, přesto Spartak dokráčel ke druhé výhře. „Odehrály jsme to výborně takticky a dařilo se nám hlavně v obraně. Všechny holky musím pochválit. V poslední době hrajeme krásný volejbal a chceme vybojovat medaili. Věřím, že tým má kvalitu na to, aby soutěž vyhrál,“ dodala na závěr Bromová.

2. liga žen: Mělník – Spartak Ústí 0:3 (-15, –24, –19) a 0:3 (-24, –25, –20).

Spartak: Bromová, Kubánková, Výborná, Bláhová, Pánková, Lukšíková, Černá, Umanová.