Ozdobou 24. kola volejbalové extraligy a velkým svátkem pro fanoušky bude sobotní derby severu Čech, ve kterém změří od 17:00 síly domácí SKV Ústí nad Labem proti tradičnímu rivalovi liberecké Dukle.

Právě hostující celek z Podještědí, v nejvyšší soutěži druhý tým tabulky, bude jasným favoritem.

„Role favorita se zbavovat nechceme, ale víme, že zápasy v Ústí nad Labem jsou vždy prestižní a jak bude samotné derby opravdu vypadat, to se uvidí až na palubovce. Ten zápas je pochopitelně hodně zvláštní i pro mě, vždyť jsem v ústeckém klubu dlouhé roky úspěšně působil,“ řekl Michal Nekola, zkušený trenér VK Dukla Liberec.

Bude mu chybět zkušený smečař Petr Pešl, jenž se zranil při vítězném pohárovém utkání (3:0) v Odolena Vodě. „Snad jeho poslední problémy budou jen lehčího charakteru,“ dodal kouč Nekola a jedním dechem dodal, že ostatní hráči z kádru jsou připraveni nastoupit.

Zatímco liberecká Dukla má v poslední době skutečně fazónu jako hrom, finanční krizí zmítané SKV Ústí nad Labem se doslova trápí.

Tým trenéra Miroslava Malána, jenž měl na pátečním tréninku až na Jiřího Kořínka všechny hráče, jednoznačně prohrál pohárový zápas v Ostravě (0:3) a předtím ještě tři ligová klání v řadě.

„Nedělám si iluze, České Budějovice a Liberec, to jsou dva velkokluby, s kterými se asi těžko můžeme měřit jako rovní s rovnými. Na druhou stranu hodláme dobrým výkonem vylepšit atmosféru v klubu. Do konce základní části nám zbývá nějakých osm zápasů a my chceme za dané situace alespoň naplnit náš skromnější cíl, kterým je skončit do osmého místa a hrát play off,“ prohlásil manažer ústeckého klubu Miroslav Přikryl.

Zatímco v poslední době měli problémy smečař Miroslav Mooz, a univerzál Petr Pěkný, v sobotu by měli být oba připravení.
„Na tréninku chyběl jen Kořínek, ale ten kvůli pracovním povinnostem. Jinak tam byli všichni. Také pro nás je zápas s Libercem sváteční. Už jen z historického hlediska patří k ozdobám extraligy. Teď atmosféru navíc umocnily hecovačky s Václavem Kopáčkem, naším bývalým hráčem a nyní posilou Dukly. I to by našemu výkonu mohlo pomoci,“ uvedl z Ústí Přikryl s tím, že Kopáček ve smlouvě žádnou klauzuli ohledně zákazu nastoupit proti bývalému klubu nemá. „Určitě nastoupí, my jsme to neomezovali. Naopak je pro nás dobrou vizitkou a oceněním naší práce, že takového hráče v našich skromných podmínkách přesto vychováme.“