K vidění budou napjaté souboje v devíti váhových kategoriích. Utkání startuje v neděli od 10 hodin v hale SKP na Stříbrníkách.

„Nitra má velmi silný celek, který je základem slovenské reprezentace. Letos zatím v extralize nepoznala hořkost porážky,“ varuje před silou soupeře šéf ústeckého SKP Sever Svatopluk Žáček.

Rohovníci z Nitry letos boxují v české extralize poprvé a úvodní duel jim vyšel skvěle, když v domácím ringu porazili celek Prostějova 14:4. Stejným poměrem pak zvládli i utkání 3. kola proti spojenému celku Děčína a Mostu a usadili se v čele tabulky.

„Mají opravdu kvalitní tým. Oporami jsou například reprezentanti Babiak, Dirnfeld nebo Varga, který byl letos na mistrovství světa,“ vypráví zajímavosti Žáček, který je zároveň prezidentem české boxerské asociace.

Ústecký tým má v letošní sezoně na kontě zatím jen jedno odehrané utkání. Ve druhém extraligovém kole prohrál v Děčíně 6:12. A právě v souboji s Nitrou by si Ústečané rádi spravili náladu. „Chceme vyhrát, ale samozřejmě to nebude nic jednoduchého,“ uvědomuje si šéf ústeckého oddílu, který půjde do zápasu v plné síle. „Nastoupíme v nejsilnější možné sestavě v čele s mistry České republiky Chládkem, Bilíkem a Kováčem,“ prozradil Žáček a na závěr dodal: „Zápas s Nitrou může být jedním z vrcholů letošní extraligové soutěže, to všechno se ale ukáže až na místě.“