„V lednu roku 2013 čeká hráčky mistrovství Evropy, které bude zároveň kvalifikací na mistrovství světa. Do té doby absolvujeme ještě několik přípravných kempů, mezinárodních turnajů a od září bude naše družstvo hrát dlouhodobou soutěž – 1.ligu žen pod hlavičkou Českého volejbalového svazu,“ prozradil trenér týmu Leoš Chalupa.

Talentované hráčky nejsou na severu Čech na dovolené, každý den je čeká pekelná dřina. „Máme tady volejbalistky z patnácti oddílů celé České republiky, trénujeme dvoufázově, někdy i třífázově. Většina hráček je ale na zápřah zvyklá ze svých klubů,“ prozradil kouč, který má patent na úspěchy. Vždyť v roce 2000 vybojoval s kadetkami ČR zlato na ME ve Švýcarsku a jeho rukama prošly reprezentantky Plchotová či Matuzsková.

Chalupovi se ale podařil husarský kousek už i s hráčkami, které momentálně dřou na severu Čech. „V lednu jsme byli na mezinárodním turnaji v Bruselu, kde jsme obsadili skvělou druhou příčku, když jsme ve finále těsně podlehli Belgii 2:3,“ vypráví kouč.

Mnohem důležitější než umístění je ale podle něj fakt, že mladé volejbalistky získají mezinárodní zkušenosti. „Každý styk s mezinárodní konkurencí je pro jejich vývoj do budoucna důležitý. I proto letos plánujeme zúčastnit se dalších takových turnajů,“ nastínil Chalupa a pochválil i ústecké podmínky. „Areál haly SKP nám nabízí perfektní podmínky. Máme k dispozici dvě haly, saunu, posilovnu i ubytování. Je to super.“