„Nitra prokázala, že má velmi silný mančaft. Její borci, kteří tvoří základ slovenské reprezentace, byli na utkání velmi dobře fyzicky připravení a byli lepší než my,“ přiznal sportovně místopředseda ústeckého klubu a zároveň prezident České boxerské asociace Svatopluk Žáček.

Boxovalo se celkem v devíti váhových kategoriích a jen třikrát se radovali domácí rohovníci. Kromě očekávaného vítězství české amatérské jedničky Zdeňka Chládka nad Patrikem Rajcsányi ve váze do 64 kilogramů uspěli ještě Tomáš Bezvoda a Rudolf Helešic, jemuž soupeř ve 2. kole vzdal.
„Co se týče kvality, tak na Nitru asi momentálně nemáme. Máme hodně mladý tým plný talentovaných boxerů, ti ale musí vedle Zdeňka Chládka a dalších mistrů republiky teprve vyrůst,“ říká Žáček.

Podle jeho slov však nechybělo mnoho a zápas mohl dopadnou jinak. „Utkání Roberta Bilíka s Miroslavem Čepkem, které skončilo výhrou hostujícího boxera 2:1 na body, rozhodčí otočili. Po zápase to přiznal i vedoucí slovenského mužstva. A v super těžké váze zase Ondra Novotný nad soupeřem jasně vedl, ale bohužel ho Slíž ve 3. kole trefil. Kdyby tyto zápasy dopadly opačně, tak jsme vyhráli. Ale na kdyby se nehraje,“ nehledal výmluvy Žáček.

SKP Sever Ústí – BC Stavbár Nitra 6:12

54 kg: Viktor Agateljan – Roman Tatarka
56 kg: Erik Huliev – Michal Zátorský
60 kg: Jan Kováč – David Zöld
64 kg: Zdeněk Chládek – Patrik Rajcsányi
69 kg: Robert Bilík – Miroslav Čepko
75 kg: Tomáš Bezvoda – Tibor Varga
81 kg: George Pandeyan – Sandro Dirnfeld
91 kg: Rudolf Helešic – Jaroslav Rigo
+91 kg: Ondřej Novotný – Štefan Slíž