Zde pokračovala jeho příprava, která by měla vrcholit účastí na olympijských hrách v Londýně.

„Moje výsledky sice nebyly časově oslnivé, ale vzhledem k tomu, že jsem momentálně nadprůměrně tréninkově vytížený, je to pochopitelné. Vždyť jsem v lednu naplaval přes dvě stě kilometrů. Na Euro meetingu šlo hlavně o kvalitně odplavané závody a z tohoto hlediska je hodnotím jako přínosné,“ nechal se slyšet mladý prsař, který se v Lucembursku zúčastnil distancí na 50, 100 i 200 metrů.

„Závody jsou to velice prestižní, dokonce se na nich letos objevil i Ian Thorpe, což je gigant největšího formátu,“ vypráví svěřenec trenéra Petra Thiela zajímavosti z hlavního města Lucemburska a pokračuje: „Hlavní město Lucemburk je historické a naplněné luxusem, ale sehnat obchod k nákupu potravin nebo nápojů byla práce na několik hodin,“ směje se ústecký plavec.

Ten vše podřizuje účasti na olympijských hrách a tak ho i v následujících měsících čeká nabitý program. „Na začátku února odjíždím na další třítýdenní vysokohorské soustředění a v březnu jsou zkušební závody v Londýně v novém, olympijském Aquatic centre, kam jsme jako federace pozváni,“ říká česká prsařská jednička a na závěr dodává: „Podařilo se mi sehnat generálního sponzora, kterým je firma Astorie a.s., za což bych jí chtěl poděkovat.“