Na Moravě před týdnem prohráli hladce 0:3 a jejich šance na postup jsou mizivé. „Víme, že jsou naše šance už jen v hodně teoretické rovině. Museli bychom zvítězit 3:0 na sety a ještě mít lepší poměr míčů z obou střetnutí,“ uvědomuje si šéf a nově i trenér ústeckého oddílu Miroslav Přikryl.

Jeho tým se nenachází ve snadné situaci. Naopak. Hráči nedostávají pravidelné výplaty, kráčejí od porážky k porážce a změna je v nedohlednu.

„Hráči samozřejmě vnímají ekonomické problémy a odchod trenéra Malána. Berou to ale sportovně a srovnávají se s tím. V úterý jsem vedl první trénink a nálada byla bojovná. Všichni se nyní soustředíme na to, abychom si zvedli sebevědomí. Chceme se odrazit od lepšího výkonu v derby s Libercem a favorita z Ostravy doma potrápit,“ říká kouč.

Hlavním cílem Ústečanů je ale extraligová soutěže a boj o pozice zaručující účast v play off. „Tomu podřídíme všechno,“ přiznává Přikryl.

Odveta osmifinále Českého poháru proti týmu nabitému bývalými i současnými reprezentanty startuje ve Sportcentru Sluneta ve čtvrtek v 18 hodin. Vstupné je zdarma.