Po čtyřech porážkách v řadě jste uspěli. Asi vás těší, že zrovna na palubovce Havířova, že?
To každopádně. Chtěl jsem tady vyhrát za každou cenu. Žádnou sázku jsem sice s klukama v kabině neměl, ale přes telefon jsme se s kamarády z Havířova hecovali už před zápasem a pak i v jeho průběhu. Všechno ale probíhalo sportovně (smích).

Před zápasem jste měli problémy se složením sestavy. Chyběli Jůna a Dvořák…
To byly docela velké komplikace. Hráli jsme jen na dva střeďáky a navíc se nám zranil Mach, který si po třech balónech v prvním setu udělal výron. Na bloku ho tak musel nahradit Pěkný, naštěstí si s tím ale poradil v pohodě a spadlo mu tam snad všechno.

Co bylo dalším klíčem vašeho cenného vítězství?
Ani jeden z týmů nepodal dobrý výkon, my jsme ale měli více štěstí. První set jsme vyhráli docela s přehledem a druhý byl také ještě docela dobrý, ale ve třetím jsme prohráli. Naštěstí soupeř dělal hodně nevynucených chyb, měl slabý servis, špatný příjem a v útoku se také trápil, takže jsme to měli ulehčené.

Proč se vám ve třetím setu zápasu nedařilo?
Soupeř začal hrát více středem a padalo nám to tam. My jsme naopak začali hůř útočit, soupeř lépe blokoval, hlavně na kůlu, kde smečoval Moník. Pak ale zase Bican zpestřil hru na nahrávce a čtvrtý set se nám podařilo vyhrát.

Pro váš tým je výhra psychickou vzpruhou. Souhlasíte?
Určitě. Chtěli jsme získat tři body, každý bod méně by pro nás byl zklamáním. Doufám, že se nám teď bude dařit i v dalších zápasech. Teď máme Brno, Prahu a Odolena Vodu a tyto zápasy chceme vyhrát. Jsou to soupeři, kteří jsou v tabulce kolem nás, takže to určitě není nic nemožného.

Výhra je pro vás důležitá i v boji o play off, že?
To určitě. Chceme skončit nejhůře do šestého místa a tato výhra by nám mohla pomoci. Rozhodně nechceme jít z osmého místa na České Budějovice. Základem všeho je teď vyhrát ty tři zmiňované zápasy, pak se uvidí.