Všichni bez problémů pouze v ponožkách očekávali skvělé chvaty a přehozy těch nejmenších. "Druhý ročník turnaje Velkáč Cup 2012 přivítal pět mládežnických klubů, kde judo umí snad i uklizečka. Čtyři ústecké týmy (Judo Ústí, Slavoj Severotuk, Vyhlídka, Velké Březno) doplnili sportovci z Rumburku a bojovali skvěle. V kategorii nejmenších judistů , které říkáme koťata bylo vidět i několik copatých dívek a stejně starým klukům dávaly pěkně zabrat. Opravdových talentů tu bylo k vidění dost, celkem 85 mladých judistů se střetlo v několika váhových kategoriích," komentoval průběh turnaje pořadatel Tomáš Buchar.

Bez zbytečných průtahů se dvojice v bílých kimonech střídaly na barevné podložce a rozhodčí měli někdy složitý úkol. Spravedlivě určit vítěze.

Nemyslete si, ani u těch nejmenších to nebylo vždy jednoduché. Například malý Kaulfus přepral o šest kilo těžšího soupeře a stejně nebyl spokojený s vlastní technikou. Tomu říkám odpovědný přístup!

Když nastoupily na tatami zkušené třináctileté amazonky Zemanová - Bucharová, rozdělil se celý sál na dva tábory. Hlasité povzbuzování nebralo konce a obličeje trenérů se křivily do zvláštních grimas. Jediný bod rozhodl vyrovnaný souboj pohledných děvčat a do finále postoupila Zemanová.

"Náš oddíl juda nepatří mezi ty největší, ale bojovníky tu máme jedinečné. Dokonce tu máme i mistry republiky a to je pořádná motivace pro ty nejmladší,", doplnila informaci maminka, trenérka, rozhodčí, instruktorka Bucharová.

Mezi ty zkušenější borce domácího oddílu patří dvojčata Marek a Žaneta Kropáčovi. Je jim třináct let, judo provozují od první třídy a patří mezi opravdové hvězdy. Sportovní den plný juda končil ve škole blízko pivovaru předáváním cen a medailí. V družstvech vyhrály děti z oddílu Judo Ústí nad Labem, ale pochvala patří organizátorům a všem přítomným rodičům, kteří fandí tomuto krásnému sportu.

výsledky družstev:

1. místo - Judo Ústí n. L.
2. místo - Judo ZŠ V. Březno
3. místo - Judo Severotuk
4. místo - Judo Vyhlídka
5. místo - Judo Rumburk
Nejlepší jednotlivci v kategorii koťata:

r. 2008, 15-18 kg - Natálie Zatloukalová - Judo Ú/L
r. 2006-7, 20 kg - Adéla Seifertová - Judo Ú/L
r. 2006-7, 21 kg - Paul Jaime - Judo Severotuk
r. 2006-7, 22 kg - Lucie Klazarová - Judo Ú/L
r. 2006-7, 26 kg - Vlasta Matuš - Judo Severotuk
dorostenky (57 kg): Nikola Vápeníková - Judo Vyhlídka

starší žákyně (52 kg.): Markéta Petanová - Judo V. Březno

starší žákyně (52 kg): Věra Zemanová - Judo ÚL

starší žákyně (40 kg): Kateřina Kaulfusová - Judo ÚL
starší žáci (75 kg): Zharglgaeyu Yelleugali - Judo ÚL

starší žáci (73 kg): Roman Čepek - Judo ÚL

starší žáci (55 kg): Michal Studnička - Judo V. Březno

starší žáci 50 kg): Marek Kropáč - Judo V. B řezno

Zpracoval Miroslav Vlach