Úspěšnou organizací se zhostily současně Oddíl lyžování USK Slávie a Katedra tělesné výchovy Pedagogické fakulty. Krásné počasí a zřejmě již zavedená tradice přilákaly do běžecké stopy rekordní počet účastníků, nejen z řad studentů ústecké univerzity, ale i široké veřejnosti.

Na start volnou technikou v kategorii dospělých se nakonec postavilo téměř čtyřicet závodníků, na ženy čekala trať o délce 3,5 km, muži absolvovali 7,5 km distanci.

Na výborně připravené trati si pro suverénní vítězství v kategorii mužů doběhl Martin Nosek z pořádajícího oddílu. Stříbrnou pozici obsadil bývalý reprezentant v moderním pětiboji Miloš Jehlička z Ústí nad Labem a bronzovou příčku obhájil Patrik Černý z horolezeckého oddílu USK Slávie Ústí nad Labem.

V kategorii žen prvenství těsně obhájila loňská vítězka Šárka Tesková před Terezou Loukovou z Humanity Praha a studentkou pedagogické fakulty Štěpánkou Dančovou, která se současně stala novou přebornicí univerzity. Nerychlejším studentem byl celkově pátý Vojtěch Marvan z Pedagogické fakulty.
Kategorii veteránů kraloval závodům v Dlouhé Louce Ota Louka ze USK Slávie Ústí nad Labem.

Výsledky: Ženy a studentky: 1. Šárka Tesková 11:57,4 min. (Jablonec nad Nisou), 2. Tereza Louková 12:00,1 min. (Humanita Praha), 3. Štěpánka Dančová 13:25,8 min. (UJEP).

Muži a studenti : 1. Martin Nosek 20:18,6 min . (LO USK Slávie Ustí); 2. Miloš Jehlička 21:13,7 (Ústí n. L.), 3. Patrik Černý 21:58,9 (HO USK Slávie UL).

Veteráni: 1. Oto Louka (USK Slávie Ústí).