Volejbalistky Stadionu Ústí se po dlouhé době čekání dočkali vítězství. Na palubovce Děčína přitom nezačaly zrovna ideálně a v prvním utkání hladce podlehly 0:3 na sety.

„Jeli jsme na utkání v plné sestavě, ale zprvu to vypadalo, že máme teprve začátek sezony. Projevilo se to, že nemáme natrénováno a holky nejsou sehrané. Náznaky jsem ale v naší hře viděl, i proto jsem z porážky nedělal žádnou vědu,“ prozradil trenér volejbalistek Zdeněk Vlk.

A to se odvetě vyplatilo. Průběh druhého vzájemného utkání napsal perem dramatik. „Začali jsme dost podobně a prohráli první dva sety. Dal jsem holkám jasný úkol, že mají začít riskovat podání, což se nám podařilo dokonale,“ radoval se z obratu. Přesto ještě jednou museli ústecké hráčky utéct hrobníkovi z lopaty.

„Ve čtvrtém setu jsme prohrávali osmnáct ku třiadvaceti, ale povedl se nám díky servisu neskutečný obrat, ve zkrácené hře už bylo vyhrát jen formalita, Děčín se úplně rozložil,“ prohlásil kouč. Už v dalším kole se může rozhodnout, jestli má Stadion možnost se zachránit. „Máme doma Chomutov, chci věřit, že to pomalu otáčí, určitě nic nevzdáváme, podali jsme uvolněný výkon a holky měly po dlouhé době chuť do hry,“ shrnul své poznatky Vlk.

Spartak zvítězil dvakrát hladce v Chomutově. „Chomutov nebyl těžkým soupeřem a v obou střetnutích jsme byli jasně lepším celkem. Mým úkolem bylo udržet motivaci a udržet utkání v tempu, abychom nespadli do průměru, který hrál soupeř,“ tvrdí hrající trenérka Spartaku Marcela Bromová a pokračuje: „To se mi podařilo a na konci duelu jsme se radovali z dvou jasných výher.

Nyní má Spartak voln, když střetnutí s družstvem Plzně si předehrál a dokázal v obou zvítězit. A poté se utkají dva nejlepší týmy soutěže, když Spartak bude hostit SF Praha.

„Nyní máme volno, což holky přivítají, ale pro mně, jako pro trenérku je to špatné, neboť družstvo vypadne ze zápasového rytmu,“ řká Marcela Bromová a dodává: „Soupeř však hraje vynikající volejbal a čekají nás dvě utkání o prvenství v soutěži. Ale na utkání se těšíme a pražský celek si věříme.“

2.liga žen: Děčín – Stadion Ústí 3:0 (23, 19, 20) a 2:3 (14, 20, -23, -24, -11). Stadion: Nehalová, Votroubková, Davidová, Krausová, Martykánová, Kapičková, Ševcovicová, Jeriová, Millerová, Stehlíková.

Chomutov-Spartak Ústí 0:3 (-21, -9, -23) a 0:3 (-16 ,-15, -18). Spartak: Bromová, Kubánková, Ryšková, Bláhová, Výborná, Pánková, Bicanová, Makovská.

Zpracoval Jiří Šlaj a Otakar Gabriel