Bazén na Klíši domácím barvám svědčil. Hned v prvním klání jednodenního turnaje narazili na dobře známé hráče z Děčína. „Bylo to klasické severské derby, ale nikterak vyhecované, známe se a konec se dohrával v kamarádském duchu,“ prozradil kapitán Chemičky Ústí Libor Hyšpler. Na stranu ústeckých barev se zápas překlopil lepším individuálním přístupem a proměněnými přesilovými hrami.

Druhé utkání ústeckých hráčů probíhalo podle scénáře domácích. „Čekali jsme, že bude Přerov ještě více kousat, do poločase to bylo hodně vyrovnané. Nakonec rozhodla vyzrálost našich hráčů, přeci jen v týmu soupeře bylo spoustu mladých hráčů,“ prohlásil směrem k soupeři Hyšpler.

Na závěr čekal na Spolchemii nejlehčí soupeř z celého turnaje tým z Tábora. „Bylo to na závěr dne, v posledním zápase jsme neměli problémy a s přehledem zvítězili rozdílem několika tříd,“ pronesl s radostí Hyšpler. Celek z Ústí má na svém kontě šest vítězství a kraluje druhé lize. „Hodnocení turnaje je z našeho pohledu velmi dobré, utkání měla podobný průběh, na začátku se to většinou tahalo, měli jsme potíže proměnit brankové příležitosti, po změně stran už to bylo lepší,“ zhodnotil vystoupení Ústí kapitán.

V dalším turnaji se sjede druholigový peloton do hlavního města České republiky. „Uvidíme, už známe všechny soupeře z předchozích turnajů, víme, co od toho očekávat, chceme si nadále udržet neporazitelnost a navázat na předchozí úspěchy v Plzni a doma,“ uzavřel Hyšpler.

Statistiky:
2.liga mužů, turnaj v Ústí nad Labem – výsledky Spolchemie Ústí:
Ústí – Děčín 15:6, Ústí – Přerov 16:7, Ústí – Tábor 17:4.
Sestava Ústí: Nosek – Kubát, Kopenec, Černohorský, Drhel, Mendl, Štefunda, Hyšpler, Rouček, Koucký, Mrázek.