V boji s lídrem soutěže Slovan oba zápasy prohrál a klesl na třetí místo v tabulce, když na druhou příčku postoupily Ervěnice. A právě do jejich haly cestují Chabařovice v sobotu k další dvojici druholigových střetnutí.

„V prvním střetnutí rozhodla první sada, kterou jsme těsně, o dva body prohráli,“ říká kapitán Slovanu František Nedbal a pokračuje: „Já jsem toho moc neodehrál, když jsem se krátce po zahájení zranil a pak už musel střetnutím pouze přihlížet.“

První duel vyhrály Modřany 3:0 a ve druhém už vedli 2:0. Slovan pak zabojoval, vyrovnal stav, ale nakonec se radovali hosté z Modřan.

„Stejně jako se nám v minulém kole podařilo v Liberci uhrát koncovky zápasů, tak nyní se to obrátilo proti nám. Ve čtvrté sadě udělaly Modřany pouze dvanáct bodů, ale v závěru jsme pak pořádně nedokázali vrátit míč. Rozhodovalo štěstí a toho měl prostě více soupeř,“ tvrdí Nedbal.

Modřany vedou druhou ligu, když ve 28. kolech získali 51 bodů, na druhou příčku se dostal celek Ervěnic, který vyhrál 3:2 a 3:0 v hale Karl. Varů a má 48 bodů, o jeden více než Slovan. „Modřany už svou šanci nepustí, mají kvalitní celek a první příčku udrží. My chceme nyní dvakrát vyhrát v hale Ervěnic, i když to nebude nic lehkého,“ dodává Nedbal.

2. liga: muži: Slovan Chabařovice – Modřany 0:3 (-24, -22, -17) a 2:3 (-18, -25, 19, 12, -12).

Chabařovice: Nedbal, Stránský, Röhrl, Kučera, Kadraba, Herych, Avenarius, Chludil, Kauer, Jedlička, Moník.