Jirko, proč to nevyšlo?
Protože byly Svitavy lepší, šly za svým vítězstvím celých čtyřicet minut. My měli v utkání dobré úseky, ale bohužel dobrý úsek neznamená úspěch. Soupeř vydržel hrát koncentrovaně dlouhou dobu, využili naší špatné obrany v situacích, kdy se nám nedařilo. Myslím si, že vyhráli zaslouženě, kvalita byla na jejich straně. Rozdíl jedenácti bodů byl hlavní ukazatel, že nás Svitavy přehrály.

V domácím prostředí by se prohrávat nemělo..
Ztrácet doma ve skupině A2 není dobré, už se to rozděluje na dvě půlky. Svitavy vítězstvím na naší palubovce udělaly bodový náskok oproti nám, stejně jako Ostrava. Pokud budeme prohrávat na domácí palubovce, tak na tom budeme hodně špatně, ten cíl, který je dostat se do play off se nám bude vzdalovat. Musíme se koncentrovat na další utkání, které hrajeme doma s Chomutovem. To bude z naší strany další klíčové utkání a pokud to nezvládneme, tak už nám poteče do bot. Musíme se rvát i nadále, pokud budeme makat po celý zápas a vyvarujeme se hloupých chyb , tak si myslím, že šance na play off stále žije.

V čem byl zakopán pes?
Naším problémem byla střelba, pozice jsme měli dobré, efektivnost byla nulová. Střelba byla katastrofální, to si řekněme na rovinu a zápas to hodně ovlivnilo. Kdybychom v prvním poločase proměnili volné střelby, tak se to mohlo vyvíjet jinak.

Soupeř měl několik pohledných akcí, které končili smečí..
Svitavy využily naší nedůsledné obrany v situaci, kdy hráli clonu na míč a pak ze slabé strany muselo docházet k rotaci. Využívaly vysoké hráče, kterému nahazovali míč do vzduchu. Z těch situací zakončovaly efektně i efektivně, to se muselo divákům líbit, i když to byl náš soupeř.

V hale nebylo plno, vzduchem prolétly peprné poznámky..
Máme tady fanouškovské jádro, které fandí, ať se nám daří nebo nedaří. V komorní atmosféře byly slyšet ostřejší poznámky, myslím si, že to ke sportu patří, ale pokud někdo přijde na basket jako fanda, tak tohle si může nechat na doma nebo do hospody. To nám moc nepovzbudí, když člověk slyší podobné komentáře, to nám moc nepřidá.