Basketbalovým šlágrem, který bude mít na vývoj situace v honbě za play off či o záchranářský boj zásadní význam, je nedělní severočeské derby. Tahákem 4. kola skupiny A2 Mattoni Národní basketbalové ligy bude derby Ústí n. L. – Chomutov.

„Čeká nás důležitý zápas. Po úspěšných výsledcích máme do derby chuť. Víme, že utkání bude klíčové i pro domácí Ústí, kterému můžeme odskočit už na čtyři body,“ řekl Tomáš Eisner, trenér chomutovských Levhartů.

Chomutov má fazónu. Porazil slovenské mistry Levice 81:69, vyhrál v Opavě 75:58 a ve středu si poradil s bratislavským Interem 88:77. A v jeho prospěch hovoří i bilance ze vzájemných soubojů této sezony. V Ústí vyhrál 86:79 a před vlastním publikem 95:87. „Závěr základní části, kdy nám chyběl zraněný Staněk, nám nevyšel, ale naštěstí se pak všechno zlomilo vítězstvím nad Levicemi,“ uvedl Eisner.

Důležitost klání si uvědomují rovněž v ústeckém táboře. „Asi se budu opakovat, ale pro nás je teď každý zápas důležitý. Už v Chomutově, kde jsme nebyli v optimální sestavě a rozpoložení, jsme sehráli vyrovnaný zápas. Derby statistiky maže a my cítíme, že doma máme na dobrý výsledek šanci,“ prohlásil Roman Bednář, trenér BK Sluneta Ústí nad Labem.

Mimo hru je dlouhodobě zraněný ústecký pivot Jaroslav Tyrna (207 cm). Otázkou zůstává, zda do derby zasáhne chomutovský rozehrávač Robert Löwery. „Je v péči fyzioterapeuta, budeme se snažit, aby v neděli mohl nastoupit,“ dodal Eisner.

Utkání se hraje v ústecké hale Slunety, v neděli od 17:00.

Pokračuje rovněž skupina A1, ve které se v sobotu od 17:00 představí Děčín na palubovce Pardubic. „Po vydařeném poháru jsme v dobrém rozpoložení,“ řekl děčínský trenér Pavel Budínský, jenž se bude muset obejít bez zraněného rozehrávače Johna Boyera.