Ústí, kterému patří páté místo, už potřetí v sezoně přemohlo slovenského mistra z Levic, když v úterý na jeho palubovce vyhrálo i přes výpadek ve druhé čtvrtině 71:62. Hvězdou zápasu byl s 28 body Američan v ústeckém dresu – rozehrávač McFadden.

Oba týmy se v úvodu přetahovaly o vedení. Hostům se pak nevydařila druhá čtvrtina, dali v ní jen devět bodů a soupeře si nechali utéct.

V průběhu třetí desetiminutovky Astrum získal až jedenáctibodový náskok, jenže Ústí se nepoložilo, sedm minut před koncem dvouciferné manko smazalo a ujalo se vedení. Na dramatický závěr nedošlo, neboť Severočeši předvedli fantastickou koncovku. Tři a půl minuty před koncem zvýšil McFadden už na 65:54 a dodal tak svým spoluhráčům klid na to, aby si vítězství pohlídali.

Levice – Ústí 62:71, Čtvrtiny: 16:18, 19:9, 14:19, 13:25.

Nejvíce bodů: Modrić 18, Bridgewaters 11, Vojtek 7 – McFadden 28, Gottselig 14, Reese 12. Rozhodčí: Dolinek, Holubek, Kapaňa. Trojky: 31/7 – 13/4. Trestné hody: 10/7 – 15/9. Doskoky: 31:37. Fauly: 18:17