„S velmi prořídlou sestavou jsme zamířili na Děkanku, která je domovem Prahy 4. Tento celek nastoupil i s bývalými interligovými hráči Pauzou, Půtou, Vtípilem a bratry Faráři. Velký problém byl s motivací k utkání, kdy jsme věděli, že budeme druzí bez ohledu na výsledek," říká trenér Chemičky Tomáš Velek a pokračuje:

„Začali jsme vlažně a už v páté minutě byl stav 5:0 pro domácí. Změnou obrany jsme nutili pražské házenkáře k chybám a stav se pomalu vyrovnával. Velmi dobře hrál Házl s Jelínkem. Střelec Vrběcký utrpěl zranění a tak odehrál pouze úvodních šest minut. Přes všechny problémy jsme byli domácímu celku do posledních vteřin srovnatelným soupeřem. Musím kluky pochválit za bojovný výkon, protože odehráli v základní sestavě celý zápas," dodal k utkání Velek.

S umístěním na druhém místě druhé házenkářské ligy zavládla spokojenost.„Stří­brné medaile jsou pro náš tým historickým úspěchem, po dvou čtvrtých místech je to průlomová sezona a bude těžké jí obhájit," říká kouč Velek a chválí celý tým:

„Tým fungoval jako celek, je těžké někoho vyzvednout, na úspěchu se podílelo pět brankářů a kdyby jeden z nich chyběl, nevyhrálo by se tolik zápasů. Ondra Vrběcký je nejlepší střelec soutěže, ale bez podpory ostatních hráčů v útoku a bez obranářů, kteří ho někdy střídali, by to sám nedokázal. Tudíž pochvala pro všechny hráče."

Nyní čeká na hráče ústecké Chemičky odpočinek. „Teď si hráči hlavně zaslouží odpočinek bez házené. Prezidenta Tlustého ovšem čeká spoustu jednání o příští sezoně, naplnění kádru a naplnění finančních prostředků," dodává Tomáš Velek.

A na otázku zda bude i v příští sezoně pokračovat u kormidla úspěšného celku tvrdí: „O mé budoucnosti rozhodne výbor oddílu do konce měsíce června."

SK Praha 4 – Chemička Ústí 31:27 (16:12). Chemička: Biskup, Švanda – Vrběcký, Pihera, Házl 12, Nieves 6, Uller 3, Jelínek 3, Novák 3, Velek. Za domácí nejvíce: Půta 7, Farář 6. Rozhodčí: Semerád – Halíř.