„Přepište dějiny,“ znělo z úst hlasatele po senzační výhře Severočechů. Přitom jen o dvě hodiny dříve by si na jejich vítězství vsadil málokdo.

Vstup do zápasu domácím hráčům totiž nevyšel a už při prvním technickém oddechovém čase prohrávali o tři body. Po deseti minutách hry se jim navíc zranil kapitán Bican, který si při pokusu o smeč vykloubil rameno.

Smutný okamžik ale Ústečanům paradoxně pomohl vrátit se na nohy. Svěřenci kouče Miroslava Přikryla stáhli náskok hostů a v koncovce sadu získali pro sebe.

Ve druhém setu se hrál vyrovnaný volejbal a domácí hráči udržovali těsný náskok. Do koncovky vstupovali s dvoubodovým vedením 19:17, Jihočeši ale zbraně nesložili a otočili stav ve svůj prospěch.

Právě tento moment asi ovlivnil psychiku domácích hráčů, kteří třetí sadu odstartovali velmi špatně a brzy prohrávali 0:4. Zkušení Jihočeši už si náskok ohlídali a set vyhráli 25:22.

Do čtvrtého dějství ale domácí hráči vlétli jako polití živou vodou a svého soupeře doslova drtili. Svůj náskok neustále navyšovali a nakonec obhájce titulu smetli z palubovky propastným rozdílem deseti bodů!

Rozhodnutí dramatické bitvy tak musela přinést až zkrácená hra, kterou z lavičky po návratu z nemocnice sledoval i kapitán Severočechů Bican. Ústečané se v tiebreaku brzy dostali do vedení 9:4 a za obrovských ovací domácího publika dotáhli utkání k senzačnímu vítězství. A pak že se zázraky nedějí!

SKV Ústí n. L. - VK Jihostroj České Budějovice 3:2

Sety:
25:23, 22:25, 22:25, 25:15, 15:9. Rozhodčí: Bydžovský, Kvarda. Čas: 125 minut. Diváci: 450.

Ústí: Bezděka, Beer, Moník, Bican, Habr, Pěkný, Kopáček (libero) - Mooz, Alfonso, Rosenbaum.

Č. Budějovice: Mach, Sukuba, Čajan, Fila, Sládeček, Motys, Juračka (libero) - Michálek, Procházka, Pochop.