„Sorocaba měl turistické vízum, bohužel se nám nepodařilo vyřídit včas vízum pracovní. Udělali jsme maximum, musíme se vyrovnat s jeho ztrátou,“ řekl předseda ústeckého klubu Matěj Čapek. Rapid za hráče, jenž přišel až měsíc po startu soutěže, ale stejně vede s 20 brankami peloton druholigových střelců, náhradu hledat nebude. „Jedinou změnou je, že bude pravidelně nastupovat Lukáš Krok, jenž hrál nyní nepravidelně kvůli pracovnímu vytížení,“ doplnil informace Čapek.

„Mrzí mě, že musím opustit tým, protože konzulát měl problém s prodloužením mého víza. Jsem ale moc rád, že se mi povedlo zde odvést dobrou práci,“ zveřejnil Sorocaba na svém Facebooku s fotkami tabulky střelců a ligové tabulky, v níž je Rapid aktuálně lídrem soutěže. „Děkuji všem v týmu, kteří mi pomohli od té doby, co jsem sem přišel. Bylo mi potěšením pracovat s vámi všemi,“ zakončil loučení.

Třicetiletý rodák ze Sao Paula, jenž hrál v Brazílii, Japonsku či na Kypru, nastoupí za Rapid naposledy v pátečním zápase v Liberci, pak odcestuje zpět do vlasti.

Druhá liga tak přichází o jednu z největších person a Rapid bude muset bojovat o případný postup do nejvyšší soutěže jen s tuzemskými hráči.