Obhajoba nejen v ringu, ale také v očích čtenářů, novinářů i dalších hodnotících subjektů. Takový je výsledek ankety Sportovec Ústecka za rok 2017, ve kterém vyhrála Fabiana Bytyqi, stejně jako loni, nejen hlavní kategorii, ale také ocenění čtenářů Sportovní hvězdy Deníku.

Na stupních vítězů doprovodili Andělskou pěst, jak se krásce z ringu přezdívá, plavec Bartůněk a karatista Nechyba. „V anketě je spousta šikovných sportovců, nějaké úspěchy jsem ale loni udělala, tak snad bude šance se dostat na nějaké pěkné příčky,“ doufala Bytyqi před samotným vyhlášením. „Je strašně krásné, když si vás někdo všimne a ohodnotí vás za celoroční dřinu,“ dostávala ze sebe dojatá po vyhlášení.

OCEŇUJE RUSÍNOVOU

I v anketě za rok, který byl pro Bytyqi podle jejích slov zatím nejúspěšnější, zvítězila celkem jednoznačně, ovládla pořadí u tří z pěti hlasovacích subjektů. „V březnu jsem získala nový titul mistryně Evropy WBO, na podzim jsem potřetí obhájila titul juniorské mistryně světa WBC a v prosinci jsem přidala titul WBC Silver World Champion. Víc jsem si ani nemohla přát!“

Vážení účastníků Boxing live proběhlo v OC Olympia Teplice.
FOTO: Andělská pěst a mlátička pózovaly před životními zápasy v plavkách

V hlasování o Sportovní hvězdu Deníku, která vzešla z pořadí čtenářů, porazila těsně Zuzanu Rusínovou. „Sleduji samozřejmě i jiné sportovce, s několika se dokonce potkáváme v Tělocvičně Eden na ranních kruhových trénincích,“ odpověděla vítězka na dotaz týkající se ostatních nominovaných.

„Za mě osobně bych dala hlas Zuzce Rusínové. Vždy, když ji potkám, je pozitivně naladěná, rozdává úsměvy a podává parádní výkony,“ smekla studentka ergoterapie na fakultě zdravotních studií ústecké Univerzity Jana Evangelisty Purkyně.

Zdroj: Youtube

Celý galavečer otevřely kategorie mládeže. Jako první přišli na podium zástupci fotbalové Army do 15 let, kteří získali bronz v kolektivech, po nich také duo z rychlostní kanoistiky Kukačková-Schořová. Vítězem se stala juniorská plavecká štafeta Ústecké akademie plaveckých sportů, která zlomila po letech nadvládu Komety Brno a zaznamenala historicky největší úspěch ústeckého plavání.

Z rukou zástupce České unie sportu pana Suchánka převzali ocenění atlet Ščerba a kanoista Kukačka, který zopakoval loňské druhé místo. Na nejvyšší stupínek vystoupal plavec Pavel Ouředník, jenž získal v roce 2014 ocenění Sportovní hvězdy Deníku.

PLAVECKÁ NADVLÁDA

Po dvou juniorských triumfech ústeckého plavání přišla na řadu kategorie trenérů, kde obhájili loňský triumf šéftrenéři Ústecké akademie plaveckých sportů, která pomalu ale jistě dobývá republikové plavání. Dokonali tím večerní zlatý hattrick svého klubu, což ale stále ještě nebylo všechno.

Následně si opět přišla na své také atletika, Bohumil Hovorka totiž ovládl kategorii Masters, mezi handicapovanými zvítězil Tadeáš Strašík, který zkompletoval čtyři prvenství ústeckých plavců ze sedmi kategorií. To ještě vylepšila štafeta mužů, která se mezi kolektivy dospělých vklínila mezi zlaté basketbalisty a bronzový tým Florbal Ústí, jenž dokázal loni na jaře postoupit do nejvyšší soutěže.

Fabiána Bytyqi nedala Tanzance žádnou šanci.
Andělská pěst úřadovala: Trenér na mě řval, ať ji mlátím, ale mně to bylo blbý

Ocenění hvězdy Deníku se poté dočkala Fabiana Bytyqi, pak už přišlo na řadu vyhlašování hlavní kategorie, desítky nejlepších dospělých jednotlivců. Možná trošku překvapivě se do ní prokousal boxer Kotrč, zaujalo také pořadí Lukáše Soukupa či Mikuláše Krbce, kteří se i přes vcelku výrazné úspěchy nedostali ani do nejlepší pětky, stejně jako hokejista Roubík. V té nakonec skončila závodnice v aerobiku Tereza Kudláčková a basketbalista Pecka, v závěru si ceny převzali i zmiňovaní tři medailisté. Jako poslední Fabiana Bytyqi, která stvrdila loňskou nadvládu a obhájila další prvenství.

Kompletní výsledky Sportovce Ústecka

JEDNOTLIVCI DOSPĚLÍ: 1. Fabiana Bytyqi (box), 2. Petr Bartůněk (plavání), 3. Dominik Nechyba (karate), 4. Ladislav Pecka (basketbal), 5. Tereza Kudláčková (aerobik), 6. Jaroslav Roubík (hokej), 7. Mikuláš Krbec (florbal), 8. Tomáš Šálek (box), 9. Lukáš Soukup (hokejbal), 10. David Kotrč (box)

KOLEKTIV DOSPĚLÍ: 1. SLUNETA Ústí n. L. (basketbal), 2. Ústecká akademie plaveckých sportů – štafeta muži (plavání), 3. Florbal Ústí n. L. (florbal)

JEDNOTLIVCI MLÁDEŽ: 1. Pavel Ouředník (plavání), Vilém Kukačka (kanoistika), 3. Matěj Ščerba (atletika)

KOLEKTIV MLÁDEŽ: 1. Ústecká akademie plaveckých sportů – štafeta juniorů (plavání), 2. Doublekajak Kukačková-Schořová (kanoistika), 3. FK Ústí n. L. U15 (fotbal)

MASTERS (VETERÁNI): 1. Bohumil Hovorka (atletika)

TRENÉR ROKU: 1. Roman Eckert, Petr Thiel (plavání)

HANDICAP: 1. Tadeáš Strašík (plavání)

SPORTOVNÍ HVĚZDA DENÍKU: 1. Fabiana Bytyqi (box)