Právě na podporu v hledišti chtějí domácí barvy hodně spoléhat a těší se na skvělou kulisu.

Ve dvě odpoledne

„Potřebujeme vytvořit pořádnou atmosféru. Určitě se nám bude lépe hrát s diváckou kulisou za zády. Vezměte přátele, rodinu a přijďte udělat pořádný bordel," poprosil hráč týmu Jan Pittner.

V neděli ve dvě hodiny odpoledne vypukne ve Svádově Bronze Bowl, jak je označeno finále, kam poprvé v historii postoupil ústecký klub SC Blades. A postupem do finále to pro černobílé barvy nekončí.

„Na finále se hodně těším, stejně jako kluci z týmu. Teď už není na co se šetřit, takže do toho půjdeme na sto deset procent," prohlásil kapitán obrany Blades Jan Pittner.

Nervózní obvykle nebývá

Nebude se jednat o první souboj mezi týmy Blades a jejich soky z Bílovic. Úspěšnější byli ústečtí hráči, kteří to chtějí zopakovat i v zápase pravdy, který rozhodne, kdo uzme pohár pro vítěze a stvrdí úspěch letošního roku.

„Doufám, že finále bude totální nářez a bomba, těším se moc. Obvykle před zápasem nervózní nebývám, ale finále je finále, ať je to pořádný hukot," zopakoval to, co zažívají hráči Blades před startem, jejich kapitán Jan Bláha.

K akci se váže bohatý doprovodný program, Dopravní podnik města Ústí nad Labem posílil linkové spojení do Svádova a zpět.