Ozdobou 8. ročníku bude soutěž koulařů, při které se v Ústí ukáží siláci, kteří umí poslat své náčiní za dvacet metrů. „Loni tuto hranici překonalo hned pět koulařů," říká pořadatel mítinku Miroslav Vachuta.

Prozradíte, jak probíhají přípravy Velké ceny Ústí?
Jsou v plném proudu, na stadionu ještě proběhnou drobné úpravy a vše bude přichystané na příjezd atletů. Aktuálně řešíme startovní listinu a vyjednáváme o účasti hlavních hvězd mítinku.

Na co všechno se mohou fanoušci atletiky těšit?
Vrcholem bude závod ve vrhu koulí mužů, který patří mezi velmi prestižní evropské závody. V loňském roce překonalo hned pět koulařů hranici dvaceti metrů. Tím se může pochlubit pouze deset mítinků na světě včetně závodů Diamantové ligy. Ve hře jsou špičkoví koulaři z USA a Ruska. Výborné budou i závody na sto metrů.

Zmínil jste kouli…
Bude i letos špičková. Daří se českým koulařům, vždyť Žalský a mladý Prášil se dostali na mistrovství Evropy. V jednání je Američan Corey Martin s osobním maximem přes dvacet dva metrů.

S jakým rozpočtem pracujete?
Rozpočet je podobný jako v minulých letech, tedy velmi skromný. Sázíme na dobré kontakty v zahraničí a přátelské vztahy s některými manažery a atlety. Na startu budou například atleti z Německa, Polska, Ruska, Ukrajiny, USA nebo Jamajky. Přijedou ale také exotické výpravy z Ománu, Kataru či Bahrajnu.

Kdo je v jednání, že by mohl navštívit severočeskou metropoli?
Nadějně vypadají jednání s jamajskými sprintery. Lerone Clarke patří mezi nejlepší sprintery na světě, letos už běžel pod deset vteřin. Přijet může mistryně světa a olympijská vítězka ve štafetě Aleen Baileyová. Z českých atletů třeba sprinterka Čechová nebo diskařka Cechlová.

Jaké máte přání před startem ústeckého mítinku? Kde mohou fanoušci sledovat novinky?
Aby vyšlo počasí. V kouli bych rád viděl několik hodů přes dvacet metrů a kvalitní časy běžců. Doufám, že se všem bude v Ústí líbit a diváci přijdou podpořit atletiku. Novinky je možné sledovat na webu www.atletikaul.cz.