Seriál Milada Tour uzavře populární běh Milada Run, který startuje už tuto neděli. Účastníci budou mít možnost získat autogram od Josefa Dostála, Fabiany Bytyqi či Lukáše Konečného.

Celý program odstartuje na hlavní pláži jezera Milada už v 8.30, kdy začíná výdej startovních čísel. V 10 hodin vyběhnou na trať účastníci dětských závodů, hlavní tratě budou startovat po poledni. Ve 12.30 začíná závod v 1/2 maratonu, o patnáct minut později vyběhnou na trať účastníci desetikilometrové trasy, deset minut před jednou hodinou pak zájemci o trať poloviční.

„V 11 hodin se běží také oblíbený rodinný běh, jehož trasa měří dva kilometry,“ připomněl hlavní organizátor Michal Neustupa. Podle něj je kapacita celé akce 700 závodníků, pořadatelé ji ale nedávno navyšovali o 100 míst. „Prodloužili jsme online registraci až do sobotního dopoledne,“ dodal Neustupa s tím, že těm, kteří možnost využijí, odpadne proces registrace na místě.

ÚČAST HVĚZD

Na své si přijdou i sběrači podpisů či selfie se slavnými osobnostmi. V rámci doprovodného programu bude probíhat mimo jiné i autogramiáda mistryně světa v boxu Fabiany Bytyqi, šampiona mezi provazy Lukáše Konečného či Josefa Dostála, který je trojnásobným olympijským medailistou a mistrem světa v závodech na kajaku.

„Lukáš i Fabča si závod i vyzkouší,“ vypíchl Neustupa. Andělská pěst se zúčastní závodu na pět kilometrů, kde by jistě ráda minimálně obhájila loňské bronzové umístění. „Josef Dostál pro změnu odstartuje dva ze závodů, předá ceny vítězům rodinného běhu a od 10.45 se jako patron programů zdravotní prevence VoZP ČR, zúčastní v zázemí Vojenské zdravotní pojišťovny autogramiády,“ dodal hlavní organizátor.

Slavnostní předání 19 elektromobilů Ústeckému kraji.
FOTO: Kraj dostal 19 aut na baterky. Využije je pro sociální služby

Krom toho dozná závod řady novinek. Rekonstrukcí prošel povrch velké části trati, závodníci se mohou těšit i na rozšířený závodní servis. „Větší prostory registrace, občerstvení na trase i v cíli, masáže, šatny, úschovna kol i oblečení,“ vyjmenoval Neustupa novinky. „Samozřejmostí jsou také medaile pro všechny běžce a hodnotné ceny a trofeje pro vítěze jednotlivých závodů.“

Registrace do všech závodů probíhají online na adrese www.miladatour.cz až do sobotního dopoledne, v případě volných míst lze využít i registraci na místě.

„,Chceme, aby si závod užili nejen běžci, ale i jejich doprovod a všichni návštěvníci. Milada Run je akce pro všechny, proto se snažíme zaměřit jak na závodní servis, tak na doprovodné aktivity. Zároveň chceme udržet závod v rodinné a pohodové atmosféře, která k našemu závodu patří,“ uzavřel hlavní organizátor běhu Michal Neustupa.

Pokud tak stále nevíte, kam vyrazit v neděli, nebojte se zvolit právě Milada Run. Sportovní i doprovodný program bude opravdu bohatý a na své si tak přijdou všichni.

Lokomotiva 431.032 na cestě z Jaroměře do Zubrnic.
Zubnickou lokálkou budou o víkendu supět parní vlaky. Pojede i kultovní autobus