„Bajsangurov byl favoritem, ale čekal jsem, že to bude mít těžké, což se potvrdilo. Dokonce byl blízko porážky před limitem, ale nakonec zaslouženě vyhrál," říká prozatímní světový šampion Konečný, který zápas sledoval živě na internetu.

Co vám sobotní duel napověděl?
Zápas mi ukázal, že Bajsangurov rozhodně není neporazitelný. Pro mě je dobře, že není extra pohyblivý a nebude chtít utíkat. Chodí často do výměn a je trošku rozbalený, takže by se mi mohl povést nějaký úder, který by zápas rozhodl. Měl by to být hodně atraktivní zápas. Pokud to bude v Čechách, bude to nejlepší zápas, jaký tady kdy byl. Oba chceme boxovat dopředu, ale to nejde. Bude to o tom, kdo komu víc vnutí svůj styl.

Jak se vyvíjí vyjednávání mezi vaší německou a Bajsangurovou ukrajinskou stájí o tom, kdy a kde se spolu střetnete o titul?
Svému manažerovi budu volat v pátek a myslím si, že už bude vědět, jestli jsou vůbec ochotni přijet k nám, nebo to bude hádání o penězích. Pokud dojde k rychlé dohodě a nebude aukce, reálný termín je 19. července. Byl bych rád, aby se boxovalo opět v Brně.

Dubnový titul z Brna jste náležitě oslavil, ale počítám, že teď už zase pilně trénujete, co?
Už zase naskakuji zpátky do tréninku, od pátku chci najet i na dietu. Ještě to moc nehrotím, ale už začínám makat, abych měl brzo váhu.