Nezůstane ani na kameni kámen. Zbylo pět statečných. Další hráče i kompletní obsazení trenérského štábu nyní BK Sluneta Ústí nad Labem intenzivně shání. Avšak zásadní zpráva pro ústecký ligový klub zní – na pozici hlavního trenéra končí 43letý uznávaný expert a bývalý kouč slovenské reprezentace Peter Bálint.

Pandy opouští i všichni zahraniční hráči – americké akvizice rozehrávač Thaddus McFadden, pivot Robert Lewandowski a křídelníci Brad Reese a Robert Ptacek. Na soupisce figurovali i Štefan Ličartovský a Antonín Pištěcký, který však ukončil ligovou kariéru a stal se šéftrenérem mládeže.

Na severu Čech tak momentálně zůstávají pouze pivot Jakub Krakovič, hráč na pozici pět Tomáš Hrubý, křídelník Vladimír Hejl a rozehrávači Marek Slunečko a Jan Dvořáček. První má v naposledy 11. týmu Národní basketbalové ligy platný kontrakt, na nových se domluvili zbývalí čtyři jmenovaní „domácí" hráči.

„S trenérem Peterem Bálintem jsme jednali o jeho setrvání u týmu, ale nakonec  nabídku neakceptoval. Je to pro nás ztráta," řekl v rozhovoru pro Deník manažer ústeckého klubu Zdeněk Rytíř.

Jak velká ztráta?
Velká. Bálint je zkušený, respektovaný a zejména ve spojení s Prostějovem i velmi úspěšný trenér. Jeho jméno bylo pozitivní i směrem k hráčům, kteří ho vnímali jako záruku kvality. Teď upřednostnil zaměstnání v místě bydliště, ale takový je život."

Už v minulé sezoně jste nového trenéra za Romana Bednáře hledali. A to docela dlouho…
Ano, ale něco jiného je shánět kouče uprostřed sezony a něco jiného před jejím začátkem. Za poslední dva měsíce jsem v basketbalovém prostředí v kontaktu s různými lidmi. Finanční situace je složitá všude, trenéři i hráči si osahávají terén, proto se teď  v novinách ani na serverech o přestupech nepíše.

Ale čas běží…
Chceme mít jasno v horizontu dnů až týdnů.

Jaké hráče chcete?
Základ by měli tvořit ti, které známe, určitě hledáme na českém trhu i v zahraničí.

Ikonou v klubu se stává Thaddus Mc Fadden. Je šance, že v Ústí nakonec opět zůstane?
Podobně jako Robert Lewandowski v Zhořelci má i Thadd platný kontrakt v německém Braunschweigu. Jsme v kontaktu, ale nyní ta otázka aktuální není. K nám byl pouze zapůjčen.

Jaká je finanční kondice klubu?
Rozpočet bude podobný jako v minulé sezoně.

Kdy bude kádr pohromadě?
Čekali jsme na rozpočet, teď ladíme kontrakty s „domácími" hráč. Hodně práce chceme udělat do konce června.

Kdy začne příprava?
Na začátku srpna, na 6. až 8. září chystáme kvalitně zahraničně obsazený Tyršův pohár. Tentokrát si můžeme účastníky vybírat.

Jaké cíle máte před novou sezonou?
Jsme hodně obezřetní, ale chceme hrát alespoň předkolo play off, skončit do 10. místa.