Petře, jak hodnotíte své výkony na MS v Istanbulu?

Výkony hodnotím celkem kladně, protože jsem se po třech letech snažení konečně dostal na své časy zaplavané v polyuretanových plavkách. Na šampionátu jsem startoval na tratích 100 a 50 metrů prsa a nejlépe jsem dopadl v semifinále na padesátce, kde jsem zaostal za svým vlastním českým rekordem o desetinu.

Šampionát se konal v Turecku. Zvládli pořadatelé organizaci?

Turci jsou dobří organizátoři, ale bylo nepochybně pár much, které se vyskytnou skoro vždy. Tentokrát jich ale bylo více, než si asi všichni přáli.

Prozradíte, jak jste prožíval výkony Simony Baumrtové, která si doplaval pro bronz?

Musím říci, že jsem je prožíval velmi osobně a jsem hrdý na to, že jsem u toho mohl být. Je to historický okamžik českého plavání. Jsme neskutečně soudržný tým a je to cítit úplně ve všech aspektech na společných akcích. Medaili jsme samozřejmě oslavili na tradiční afterparty (smích).

Kvůli účasti na světovém šampionátu jste nemohl obhajovat své tituly na mistrovství České republiky. Mrzí vás to?

Musím říci, že mě to docela mrzí, protože mistrovství České republiky má skvělou atmosféru a navíc mám plzeňský bazén velice rád.

Nyní máte před sebou trochu volna. Jak se těšíte na Vánoce?

Ano, po půl roku práce bude zase pár dní absolutního relaxu. Vánoční svátky mám velice rád, protože jsou všichni na jedné vlně pohody a to úplně zbožňuji.

Kdy začnete znovu trénovat?

O tom se musíme ještě podrobně poradit s trenérem, ale myslím, že mi začátkem ledna opět začne režim sportovce.

A co byste si letos přál najít pod stromečkem?

Nevím, co bych si přál. Mám rád překvapení (smích).