Tradiční Tyršův pohár má na programu už svůj 63. ročník, což znamená, že do Ústí zavítají zajímaví a atraktivní soupeři.

Krátce před startem nové sezony letos přijal pozvání prvoligový a přes léto hodně posílený tým BK Chomutov, v jehož dresu se ukáže exústecký Aleš Jiráň, Tomáš Hrubý, Kubálek nebo Eisner. Nejvyšší Mattoni NBL bude reprezentovat BC Kolín a čerstvý nováček Sokol Vyšehrad, který na jaře vyřadil Ústí ve čtvrtfinále prvoligového play off. Poslední vítěz poháru Děčín se letos nepředstaví.

Los turnaje je už jasný. V sobotu od 16 hodin je na programu první semifinále mezi Chomutovem a Sokolem Vyšehrad, od 18 hned druhé, ve kterém se utká domácí BK Ústí proti Kolínu. V neděli 6. září už od 14 hodin se nejprve rozhodne o třetím místě, finále vypukne ve čtyři hodiny. Všechny zápasy se hrají ve Sportcentru Sluneta na Klíši.

Ústečtí hráči jdou v posledních dnech od přípravného zápasu k zápasu. V úterý se předvedli v dobrém světle na pražské Spartě, které podlehli pouze o dva body 77:79. Trenér Severočechů Dominik Feštr byl s výkonem svých svěřenců spokojený a označil ho za v dosavadní přípravě nejlepší. Tým Ústí hrál ve své nejsilnější sestavě, se kterou vyrukuje i na Tyršově poháru.

Pohledná hra

Podle hráče a manažera BK Zdeňka Rytíře je hlavní náplní tréninků posledních dní pilování herní souhry a systémů. „V úterý už byla naše hra koukatelná, tak snad o víkendu diváky potěšíme. To je náš cíl,“ nalákal fanoušky manažer Ústí, které loni obsadilo turnajovou stříbrnou příčku.