Podruhé během týdne změřili ústečtí prvoligoví basketbalisté síly s pražskou Spartou a podruhé z toho bylo drama, u kterého by kardiaci sotva dýchali. Tentokrát se však štěstí přiklonilo na Severočechy, kteří svého soka udolali o tři body.

„S výkonem týmu jsem spokojený, už se to blížilo hře, kterou chceme praktikovat v letošní sezoně. Samozřejmě tam ještě byly nějaké chyby, ale to je dané tím, že máme v kádru spoustu mladých hráčů. Ti si to musí osahat,“ má jasno trenér Ústečanů Dominik Feštr.

Podle jeho slov je Sparta ještě silnější než v loňském roce. „Posílili o Mikeše, mají hodně kvalitní kádr. I proto jsem rád, že jsme s nimi sehráli dva vyrovnané zápasy a jeden jsme dokonce dokázali vyhrát,“ říká Feštr.

Jeho svěřenci sehrají v příštím týdnu poslední přípravné utkání, pak už je čekají první zápasy nové sezony. „V úterý se na domácí palubovce střetneme s Benešovem, v sobotu pak přivítáme Liberec v prvním duelu nového ročníku 1. ligy. Do té doby se ještě pokusíme doladit detaily,“ dodává Feštr.

BK Ústí n. L. – BA Sparta Praha 81:78 (27:16, 44:35, 58:58)

Nejlepší střelci: Hejl 21 , Freiesleben 14, Žampach 14 – Lyle 18, Papež 14, Mikeš 13. Fauly: 18:19. TH: 16/11 – 29/22