Christopher Davenport ve zkušební době nepřesvědčil vedení ústeckého basketbalového klubu, ten se tak rozhodl s novým pivotem nepodepsat dlouhodobější kontrakt. Davenport už opustil klub, Ústí nadále testuje dalšího hráče, Eugene Teague má čas přesvědčit Slunetu do Vánoc.

„Bohužel jsme hledali hráče s jiným stylem hry, který by operoval více pod košem. Rozhodli jsme se tak po dohodě ukončit vzájemnou spolupráci,“ řekl trenér ústeckých basketbalistů Antonín Pištěcký.

Davenportovi nepomohlo ani 29 bodů a 11 doskoků, jimiž v pohárovém utkání pomohl skolit druholigový Písek. „Chris své kvality jistě má, my ale zkrátka hledáme jiný typ hráče,“ doplnil lodivod Slunety.

Druhým hráčem, který zatím v Ústí zůstává, je Eugene Teague. „Eugene má zkušební období, které by mělo skončit těsně před Vánoci. Uvidíme, zda bude úspěšnější, než Chris a přesvědčí nás, abychom s ním podepsali kontrakt,“ objasnil Pištěcký.

Davenport dostal příležitost ve třech utkáních (Nymburk, Písek a Opava), Teague je v klubu teprve od pátku. Pokud vydrží až do konce zkušebního období, tzv. try-outu, čekají ho zápasy v Brně, v Levicích a domácí utkání s Pardubicemi 22. prosince. „Očekáváme, že nejpozději po zápase s Pardubicemi, bude o dalším vývoji jasno,“ uzavřel ústecký trenér.

Zda se Slunetě podaří ještě v tomto kalendářním roce najít náhradu za Joshe Wolframa, který klub opustil na začátku listopadu, tak stále není jasné. Na konci prosince čeká ústecké košíkáře výlet do Kolína, kde uplynou dva měsíce od posledního Wolframova zápasu v dresu Slunety.