Basketbalisté Ústí mají první zářez, Brno udolali po obratu v závěru

Ústí n. L. - Uf. Ústečtí basketbalisté se dočkali prvního úspěchu v sezoně, když v domácím utkání 2. kola NBL zdolali Brno 81:69.

8.10.2017

Ústečtí basketbalisté (ve žlutém) porazili Brno.Foto: Deník / Pech Karel

Měli ale namále. Celý nedělní zápas prohrávali, chvílemi až dvouciferným rozdílem. Výhru nakonec urvali až v poslední pětiminutovce.

„První tři čtvrtiny se nám nevedlo v obraně, neplnili jsme, co jsme měli. Hodně jsme točili hráče, až malá obrana s dvěma rozehrávači a Šmídem na postu trojky pivota se mi líbila. Jsem rád, že jsme takhle těžký zápas zvládli,“ oddechl si trenér Pand Antonín Pištěcký. Jeho tým táhl pivot Ladislav Pecka, který si opět připsal double-double (16 bodů-11 doskoků).

„Vedli jsme 31 minut, hráli jsme dobrý zápas až na těch posledních pět minut. Z nějakého důvodu naši mladí hráči nevěděli, jak se vyrovnat s agresivní obranou domácích. Druhý fakt je, že naši hráči byli v každém nájezdu nedůrazní," povzdechl si brněnský trenér Dejan Jakara.

Ústí – Brno 81:69 (14:24, 42:46, 53:59)
Nejvíce bodů: Pecka 16, Robinson a Singletary po 12 – Sullivan 25, Primorac 19, Pumprla 11, Tomanec 10. Trojky: 3/14 – 6/23. TH: 16/25 – 7/9. Fauly: 19:18. Diváci: 920.

Autor: Pavel Mikeš

8.10.2017 VSTUP DO DISKUSE

Ilustrační fotografie.

Policie prošetřuje kupčení s hlasy v Mojžíři

Opravy vitrážových oken hrobky rodu Chotků.
17

Konečně! Florbalisté se dočkali první výhry

Ústí n. L. /FOTO/ - Florbalisté Ústí udolali Znojmo 4:3 v prodloužení a slaví první výhru v Superlize! Sedm vteřin před koncem odpálil radost kapitán Stummer.

Změna ve vyhlášce dopadne na pacienty. Připlatí si více za léky

Severní Čechy - Na první pohled jde o nepatrnou změnu jednoho slůvka ve vyhlášce. Ve skutečnosti ale může mít dopad na tisíce českých pacientů. Zvýší se jim totiž doplatky za léky. Podle některých odborníků budou muset lidé platit až o třetinu víc.

Psycholog: Cítím beznaděj. Koho volit, když skoro všichni slibují to samé?

Ústí nad Labem - Slogan o rybách nesedí, Okamura hovoří o jasné stopce, Zelení jsou všední, hodnotí odborník.