První poločas se nesl ve znamení nepřesností, a to jak ze strany obou týmů, tak ze strany pořadatelů. Domácímu celku několikrát selhala obsluha tabule a úvodní dvě čtvrtiny tak výrazně natáhly několikaminutové přestávky. Sluneta se trápila střelecky, pouhých 18% střelby za tři body a 40% za dva body stačilo na ušmoulaný poločasový náskok 30:29. Po změně stran se přeci jen začalo ústeckému celku dařit víc, táhl ho především Srb Ljubomir Čampara, jenž byl nakonec nejlepším střelcem Pištěckého družiny. Za dvacet minut stihl 18 bodů, o jeden víc, než Spencer Svejcar, jenž ale odehrál o 13 minut víc.

Sluneta si vypracovala ve třetí čtvrtině náskok šesti bodů, v poslední části už ho zkušeně hlídala a nakonec si připsala třetí pohárovou výhru ze tří zápasů. Trenér Pištěcký splnil slib a rozdělil minutáž mezi všech deset hráčů, kteří do Chorvatska odcestovali. Osijek se porážkou připravil o šanci na postup, naopak Ústí se výrazně přiblížilo čtvrtfinále. Stačí mu k tomu jediná výhra ze tří zápasů, dva z nich bude mít na domácí palubovce. Než se na ni vrátí, čeká ho po cestě z Chorvatska ještě čtvrteční zápas v rakouském Grazu.

"V prvním poločase jsme se snažili střílet z dálky ale nedařilo se nám. Mohli jsme být i lepší v obraně. Ve druhé půli jsme hráli v defenzivě chytřeji a lépe a díky tomu jsme vyhráli zápas," zhodnotil nejlepší střelec Ústí Ljubomir Čampara. "Soupeř nastoupil bez klíčového rozehrávače, na kterého jsme se připravovali, takže jsme během zápasu museli měnit taktiku. Otočili hodně mladých hráčů, čímž nám to dost usnadnili. Kdybychom trefili více střel, mohli jsme v klidu vyhrát daleko větším rozdílem," řekl trenér Slunety Antonín Pištěcký.

Basketbal, Alpe Adria Cup:
KK Vrijednosnice Osijek - SLUNETA Ústí nad Labem 65:75 (18:17, 29:30, 48:54)
Nejvíce bodů Osijek: Buljevic 17, Jordano 12, Sarenac 11
Sluneta Ústí: Čampara 18, Svejcar 17, David a Pecka 13, Houška a Brown 5, Fait 3, Bažant 1, Maděra 0 a Šotnar 0 (ale 9 asistencí!)
Trojky: 32/10 - 30/9. TH: 9/7 - 13/10. Doskoky: 45 - 44. Diváci: 100.