„Bylo to opravdu těžké utkání. Kolín hrál většinu zápasu lépe a my jsme nevěděli, co s jeho hráči dělat. Vždy nás ale chytla nějaká těžká střela. Vyhrál šťastnější,“ přiznal druhý nejlepší střelec Ústí Ladislav Pecka.

V prvním vzájemném duelu vyhrál Kolín na severu Čech o bod. Doma tři minuty před koncem vedl o sedm bodů, přesto padl.

„Jak je vidět, tak i když vedete čtyři minuty před koncem o sedm bodů, tak to utkání se může zlomit během dvou minut. My jsme prostě nebyli koncentrovaní na stěžejní hráče, nejenom v koncovce, ale i během celého utkání. Proto jsme také inkasovali 92 bodů,“ podotkl trenér Kolína Pavel Beneš. „Zlomil nám vaz útočný doskok soupeře. Čtrnáct doskoků je opravdu hodně, a to se těžko otáčí i na domácí palubovce,“ dodal zklamaně.

Když do konce utkání chyběly tři minuty a Kolín po Čížově trojce vedl o sedm bodů, zdálo se být hotovo. Ústí ale vyhrálo posledních 180 sekund 15:6 a celý zápas o dva body.

„Zápas jsme začali přesně tak, jak jsme chtěli. Po šesti minutách jsme vedli o jedenáct bodů. Poté jsme ale prostřídali a Kolín se na nás dotáhl. Od té doby se to hrálo nahoru – dolů,“ poznamenal trenér Ústí Antonín Pištecký.

„Větší část zápasu tahal Kolín za delší konec. V závěru nám tam padly otevřené střely. Důležité byly hlavně ty od Wallace nebo Houšky. Na konci to už bylo jenom o štěstí. Naštěstí se překlopilo na naši stranu,“ oddechl si Pištěcký.

Kolín - Ústí nad Labem 90:92
Body: Purifoy 29, Pajović 15, Walton 15, Číž 10, Šafarčík 7, Thompson 7, Machač 4, Šoula 3 – Houška 22, Pecka 18, Svejcar 15, Wallace 11, Šotnar 9, Šteffel 7, Wisseh 7, Šmíd 3. Rozhodčí: Hošek, Kučírek, Nejezchleb. Střelba 2 body: 48/27:53/31. Trojky: 20/7:24/7. TH: 21/15:12/9. Doskoky: 38:41. Chyby: 16:20. Diváků: 621. Hráč utkání: Houška Pavel (Ústí).