Kde je problém, jak ho řešíte?
V minulé sezoně jsme patřili v trestných hodech na chvost soutěže. Střílíme bez zátěže i se zátěží, na tréninku se nám daří dávat s vysokou úspěšností. Přijde zápas, a je tam blok. Doufám, že se to pomalu zlepší. Ale půjde to pomalu, uvidíme, co bude dál.

Do sezony jste vlétli derby v Litoměřicích. Bylo to těžké?
V útoku jsme se hledali, bylo vidět, že nám chybí větší rozehranost. Soupeřky na tom byly v tomto ohledu lépe. Naštěstí jsme to dokázali nahradit dobrou obranou. Škoda opět našeho procenta při střelbě trestných hodů.

Bylo to derby, Litoměřice hrály první ligu, bylo to pro hráčky emočně náročné?
Vyhecované to bylo, ale ve zdravé míře. Soupeř nám chtěl ukázat, že na to má, aby nás porazil. Musím říct, že Litoměřice udělaly pokrok, ale na nás to nestačilo.

Druhým soupeřem ve druhé lize bylo tvrdé Kladno, jak jste zápasem prošli?
Vyrovnaná byla jen první čtvrtina, ve chvíli, kdy musel soupeř střídat, tak se ukázal rozdíl mezi oběma celky. Vzhledem k vedení jsme si mohli zkoušet útočné systémy.

Litoměřice – Sluneta Ústí 53:61 (27:30). Nejvíce bodů: Fišková a Smith po 16, Nováková 10 – Bartošková 18, Medunová 15, Koudová 9. TH: 32/20 – 20/9. Trojky: 5:4. Rozhodčí: Neuman, Nesper. Kladno – Sluneta Ústí 39:65 (21:42). Nejvíce bodů: Stůjová a Kuncová po 9 – Bartošková 15, Medunová 13, Kozáková 11. TH: 16/9 – 24/17. Trojky: 2:2. Rozhodčí: Zámostný, Záruba.