Nerozehranost byla na týmu trenéra Martina Vaňka patrná, až od třetí čtvrtiny vzaly hráčky utkání pevně do svých rukou a Aritmu Praha porazily i potřetí v sezoně.

V sérii play off se tak ujaly vedení 1:0 na zápasy. „Je to pro nás dobrá výchozí pozice ale v odvetě nesmíme nic podcenit," varoval trenér Vaněk.

Školácké chyby

Bez herní praxe vstoupily do vyřazovací části hráčky Ústí a absence zápasového rytmu byla na domácím výběru znát. „Spíše jsme se sehrávali a dělali zbytečné školácké chyby i u akcí, které máme sehrané a nacvičené," mrzelo trenéra.

V závěru prvního poločasu se ženy ve žlutém dostaly do trháku, ten ale přibrzdily zbytečné chyby a tak se šlo do šaten za stavu 35:30.

„Ještě nás trápil doskok Aritmy, v poločase jsme si k tomu řekli pár rad a přineslo to své ovoce. Spíše jsme se na hřišti hledali, ale hráčky se s tím popraly a ve druhé půli podaly dobrý výkon," chválil své svěřenkyně Vaněk, který čekal další vyrovnanou partii, která se ale tentokrát nekonala.

Nevyzpytatelná Aritma

„Aritma má velmi kvalitní tým, čekal jsem od nich více. Ale pozor, soupeřky jsou nevyzpytatelné, mohou se chytit, musíme jet ke druhému utkání s pokorou," upozornil Martin Vaněk.

Případný postup v sérii hrané na dvě vítězná utkání, by pro Ústečanky znamenal přímý souboj o postup do první ligy. „Tam se nám rýsují Pečky, které prokazují celou sezonu kvalitní a vyrovnané výkony," uzavřel kouč.

Sluneta Ústí nad Labem – Aritma Praha 75:54 (14:13, 35:30, 54:39)Nejvíce bodů Ústí: Medunová 25, Kozáková 13, Kallmünzerová a Vopálenská po 12. TH Ústí: 26/15. Trojky: 2. Rozhodčí: Poživil, Menšík. Diváci: 30. Stav série: 1:0.