Osmí Válečníci v prvním utkání skupiny podlehli druhé Opavě a dnes je čeká repríza posledního fináles lídrem z Nymburka. „Nymburk celou sezonu předvádí výborný basket. Očekáváme velmi těžké utkání a bude náročné udržet s nimi jejich vysoké tempo hry. O to důležitější bude vstoupit do utkání s bojovností, kterou jsme předvedli v posledním zápase s Opavou,“ říká děčínský pivot Jakub Skalička.

„Nymburk je nejlepší český tým. Pokusíme se přibrzdit rychlý protiútok a zvládnout obranný doskok,“ dodává trenér Armexu Tomáš Grepl.

Ústecká Sluneta o víkendu vydržela hrát s Nymburkem půlku zápasu, nakonec prohrála 78:102. V dnešním posledním zápase před reprezentační přestávkou si to rozdá o čtvrté místo s Pardubicemi, které v sezoně ještě neporazila. „Plán pro nadstavbu je jasný, chceme-li se vyhnout předkolu play-off, musíme doma vyhrávat. V Nymburku nás držel útok, ale to nevydrží dlouho, cesta k výhrám je v dobré obraně,“ má jasno zkušený ústecký pivot Pavel Houška.

ÚSTÍ „BEZ FAULŮ“

Ústečtí basketbalisté se utkáním s Pardubicemi zapojí do charitativní akce „Bez faulů“. Za každou minutou střelu svého týmu vyplatí 100 korun a za každý faul svých hráčů přidá 200 korun. Jedním tisícem pak bude „oceněna“ technická chyba, jež se uděluje například za nadměrné protesty proti rozhodnutí sudích. Fanoušci také mohou posílat DMS ve tvaru DMS BEZFAULU 30 na číslo 87777. Výtěžek charity bude věnován jako významný příspěvek na speciální vozík s přídavným pohonem pro Marušku z Jihlavy, jež měla po těžkém pádu z koně v roce 2009 poraněných několik obratlů a následně ztratila i funkčnost levé poloviny těla.