Basketbalové hody už začínají. Fanoušci mohou jít na špičkové mače třikrát za pět dní. Sérii zajímavých bitev odstartuje středeční 19. ligové kolo, v sobotu se v Děčíně uskuteční prestižní severočeské derby a v neděli All stars Game v hale ústecké Slunety na Klíši.

Tam se představí místní Pandy už dnes, nevšedně už od 17.30, kdy přivítají kolínské Medvědy.

„Poslední dva domácí zápasy proti kvalitním soupeřům jsme těsně prohráli, takže je potřeba tento zápas zvládnout,“ řekl ústecký trenér Antonín Pištěcký.

Kouč má soka načteného. „Kolín už letos vyměnil spoustu hráčů, poslední posilou je Durham, jenž přišel na pozici perimetrového hráče a v prvním zápase se uvedl výbornými čísly (20 bodů, 6 doskoků, 4 asistence a 4 získané míče, pozn. autora). Kompletně se dá náš soupeř považovat za ofenzivní mužstvo, která má ve svém středu pět cizinců plus Adama Číže a nestárnoucího Davida Machače. My musíme zodpovědně bránit 40 minut a využít toho, že máme silnější podkošové hráče.“

„Musíme se také poučit z chyb, které jsme dělali v posledních dvou domácích utkáních a lépe volit střely a zakončení,“ nabídl další recept zkušený ústecký pivot Ladislav Pecka.

Sluneta se bude muset obejít bez zraněných Dalibora Faita(palec na ruce) a Martina Davida (kotník).