Přes dva metry vysoký pivot působil také v Děčíně a v Nymburce, kde se vypracoval až do kádru české reprezentace. V Ústí nad Labem hrál 34letý hráč v letech 2002-2006 a nastřádal zde 743 bodů, tuto statistiku následně rozšířil v barvách severočeského rivala, kde strávil deset sezón, které si proložil čtyřmi lety v mistrovském Nymburce.

Houška tak vlastní kompletní medailovou sbírku tuzemské nejvyšší soutěže, dvakrát se stal MVP ligy, tedy nejvíce ceněným hráčem. Za reprezentaci si v roce 2015 zahrál čtvrtfinále mistrovství Evropy.

„Jsme rádi že se nám podařilo, dokončit přestup, který nebyl vůbec jednoduchý,“ řekl trenér ústeckého celku Antonín Pištěcký. „Máme třetího českého kvalitního pivota, což je na naší ligu poměrně velký přepych, zbytek ukáže až samotná sezóna,“ dodal lodivod Slunety.

V letošní sezóně nastřádal Houška za Děčín včetně play-off 377 bodů s průměrem 10,8 bodů na zápas, přičemž na palubovce průměrně strávil něco málo přes 23 minut na utkání. Ústí tak získalo další velice kvalitní a především zkušenou posilu.