Opět s dvěma zástupci severních Čech – vicemistrem BK Armex Děčín a jeho rivalem ze sousedství Slunetou Ústí nad Labem.

NÁVRAT KE STARÉMU SYSTÉMU

Premiéru ozdobí účast nymburských mistrů, kteří se oproti zvyklostem zapojí už do základní části NBL. Soutěž se vrátila k několik let starému modelu s dvojkolovou základní částí a nadstavbovými boji ve výkonnostních skupinách.

„V tomto modelu bude záležet na každém zápase, na každém vítězství i prohře. Bude zkrátka méně prostoru na hluchá období, na různé poklesy formy. Ve čtyřkolovém systému se tohle tolik neřeší, protože zápasů jsou mraky," řekl trenér stříbrné děčínské party Pavel Budínský.

„I nám se více zamlouvala čtyřkolová základní část," přiznal regionální shodu ústecký kouč Antonín Pišťecký.

LÉTO VE ZNAMENÍ NOVÉHO TRENÉRA

Horké léto za sebou mají ústečtí basketbalisté. Událostí číslo jedna je konec trenéra Martina Stavěla, kterého nahradil další srdcař a patriot Antonín Pištěcký. K prvnímu mužstvu se přesunul od mládeže.

„A zásadním způsobem jsme museli sáhnout i do hráčského kádru," připomněl prázdninové rošády v kabině ústecký manažer Tomáš Hrubý s tím, že se fanoušci Pand mají na co těšit.

Ústecká parta se v sobotu vydá do Opavy. „To je na úvod těžký soupeř, ale jdeme do ligy po hlavě a budeme se snažit uhrát dobrý výsledek. Pak ve středu hostíme rivala ze Svitav. Budeme v roli favorita a doma chceme vyhrát."

V kádru došlo k plejádě změn, ale filozofií vedení klubu bylo posílit českou osu týmu. „Snažili jsme se poskládat mančaft co nejlépe. Jak se nám to povedlo, ukáže až čas, dejte nám dva tři měsíce," uvedl šéf Hrubý.

SMLOUVA ZA PĚT MINUT

Sluneta je před startem téměř kompletní. Výjimkou je zkušený 31letý pivot David Šteffel (211 cm, 105 kg), jenž se vrací po návratu z Prostějova a operaci zad k tréninku.

„Na smlouvě jsem se domluvil za pět minut," prozradil v rozhovoru pro Deník Šteffel. Do ligy by mohl naskočit za dva až tři týdny. „Jeho rekonvalescence jde podle plánu, že start NBL nestihne, s tím jsme počítali," prohlásil ústecký manažer.

A jaké mají Pandy ambice? „Chceme se dostat do play off, chceme se vyhnout prvnímu, tedy zřejmě opět Nymburku. Úkol je jasný – hrát vyřazovací boje a jít do nich nejhůře ze sedmé příčky," nastínil plány Hrubý.

NBL, 1. kolo, hraje se v sobotu:Orli Prostějov – Geosan Kolín v 17:00
USK Praha – Mmcité Brno v 17:30
BK Armex Děčín – NH Ostrava v 18:00
Dekstone Tuři Svitavy – BK JIP Pardubice v 18:00
BK Opava – Sluneta Ústí nad Labem v 18:00
Lions Jindřichův Hradec – ČEZ Basketball Nymburk v 18:00