Sama ale po předchozích zkušenostech raději nemá přehnaná očekávání.

„Důkladně jsem se připravovala, ale je těžké říct, co můžu čekat. Budu ráda, když podám co nejlepší výkon a potom se uvidí, na co to bude stačit. Budu ráda, když zaplavu dobře a budu z toho mít radost," říká skromně Baumrtová.

Čtyřiadvacetiletá blondýnka se nechce zbytečně svazovat. „Před Izraelem se mi plavalo hezky, a jak to dopadlo…," připomněla prosincový „krátký" šampionát, na který jela coby obhájkyně zlata a dvou stříber a vracela se bez medaile. „Poslední závody jsem měla skvělé časy, dokonce nejlepší za dva roky. Dělám maximum, ale nikdo neví, jak to dopadne."

Baumrtová, která před čtyřmi lety měla bronz na stovce, ale na minulém šampionátu v Berlíně vyšla medailově naprázdno, už má splněný olympijský limit. „Jsem ráda, že už mám jistotu startu v Riu. Teď je hlavním cílem kvalifikovat se s ženskou štafetou. ME je poslední šancí, ale možná nám bude stačit i čas z Kazaně," dumá Baumrtová, která se těší, že v Londýně nasaje olympijskou atmosféru. „Je vtipné, že během dvou měsíců poplaveme ve dvou olympijských bazénech. Už se těším," usmála se.