Vstup do vyřazovacích bojů si basketbalisté béčka ústecké Slunety představovali určitě daleko lépe. V domácím prostředí padli v prvním čtvrtfinálovém utkání Severočeské ligy 58:62 s Mostem, a pokud chtějí projít dál, musejí uspět dvakrát na palubovce soupeře. Série se totiž hraje pouze na dvě vítězství.

„Z naší strany to byl hodně špatný výkon zejména na útočné polovině hřiště,“ hodnotil trenér domácího celku Tomáš Jelínek. „V obraně jsem celkem spokojen, udrželi jsme soupeře na 62 bodech, ale nastřílet doma jen 58 bodů je opravdu málo,“ krčil lodivod rezervy Slunety rameny. „Nevedlo se nám, mnohdy jsme nedokázali ani přejít jeden na jednoho,“ hledal příčiny porážky. „Mostu chyběl jejich nejlepší střelec, takže jsme si na ně celkem věřili, ale vypadalo to úplně jinak, než jsme si před zápasem řekli,“ litoval. „Jejich absencí jsme nedokázali využít, a ačkoliv zatím ve vzájemných zápasech nebylo domácí prostředí příliš směrodatné, situaci jsme si hodně zkomplikovali,“ dodal.

Celé utkání bylo nesmírně vyrovnané, důkaz? První desetiminutovka, skóre 13:13. V poločase vedla Sluneta o bod, před posledním hracím úsekem znovu nerozhodný stav 50:50. V koncovce nakonec díky lepší střelbě slavili hosté, kteří mohou už v pátek na domácí palubovce rozhodnout o postupu do semifinále. „Samozřejmě, že cílem je vždy vítězství, ale teď už bude postup dál hodně komplikovaný,“ uzavřel Jelínek. Druhý duel startuje na mostecké palubovce v pátek 22. února v 19.45, případné třetí utkání by se hrálo další víkend.

Basketbal, Severočeská liga, čtvrtfinále 1. zápas:
Sluneta Ústí nad Labem B – Baník Most 58:62 (13:13, 34:33, 50:50)
Body Ústí: Vorlíček 14, Anderla 13, Feigl 6, Zajíc a Fiala po 5, Sobotka a Bár po 4, Bartoš 3, Andrenacci a Sedlák po 2
Stav série: 0:1 (hraje se na dvě vítězná utkání)